Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-20 16:10
KAI/mm

Tarnów: Mały bucik – nie tylko dla czarnego brata

Dary zebrane w diecezji tarnowskiej w ramach akcji „Mały bucik dla czarnego brata” zostaną przekazane nie tylko mieszkańcom Afryki, ale także osobom potrzebującym ze Wschodu. Ok. 20 tys. par butów trafi na Ukrainę.

Autor/źródło: pixabay.com

Pierwszą partię butów dla dzieci i dorosłych osobiście odebrał ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas-Spes Archidiecezji Lwowskiej. – Te buty będziemy dawać dla przesiedleńców, poszkodowanych wskutek wojny. To jest kilka milionów ludzi. Uciekli przed wojną, gdzie mogą, tam mieszkają i my im pomagamy. Te buty trafią także do naszych parafian, rodzin wielodzietnych i biednych. Sytuacja ekonomiczna na Ukrainie jest bardzo ciężka. To jest dla nas ogromna pomoc, za co serdeczne Bóg zapłać – dodaje.

Ks. Piotr Boraca z wydziału misyjnego kurii diecezjalnej w Tarnowie mówi, że butów zebrano tak dużo, że można pomóc także mieszkańcom Ukrainy. – Uczestnicy akcji ‚Mały bucik dla czarnego brata” pomyśleli nie tylko o czarnym bracie, ale także o białym. Obok butów do Afryki przeznaczonych na porę letnią, zebraliśmy także buty zimowe. Postanowiliśmy podzielić się tymi butami z potrzebującymi. Na Ukrainę trafią także buty letnie, ponieważ nie wszystkie zmieściły się w kontenerach wysłanych do Afryki – podkreśla.

W ubiegłym roku tysiące butów przesyłano w paczkach do kurii z terenu diecezji tarnowskiej, całej Polski i a nawet ze świata na apel Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Młodzi Misjom.

eb / Tarnów

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-20 14:37:53
miniaturka

Jerozolima: naczelny rabin Polski umieścił błogosławieństwa kielczan w Ścianie Płaczu

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich umieścił w Ścianie Płaczu w Jerozolimie kartki z błogosławieństwami, jakie wypisali uczestnicy uroczystości otwarcia „pokoju błogosławieństw”, które odbyło się 15 stycznia w Kielcach.
2017-01-20 14:57:25
miniaturka

Białystok: katolicki metropolita białostocki na nabożeństwie ekumenicznym w cerkwii

Jedność między chrześcijanami jest pragnieniem Boga, a nie sprawą ludzkiego kaprysu - mówił podczas nabożeństwa ekumenicznego w cerkwi Świętego Ducha w Białymstoku metropolita białostocki abp Edward Ozorowski.
2017-01-20 15:25:33
miniaturka

Papież u św. Marty: Bóg zapomina, ponieważ przebacza

– Trzeba przezwyciężyć egoistyczną mentalność uczonych w prawie, którzy zawsze potępiali – wskazał Franciszek na porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty.
2017-01-20 17:00:35
miniaturka
play

Na ekrany kin wszedł film o pielgrzymujących Szlakiem św. Jakuba

Ekstremalna wędrówka uczy człowieka, jak pokonać cierpienie i zacząć żyć nadzieją.
2017-01-20 17:11:16
miniaturka

Dość szkaradnych kościołów, inicjatywa Watykanu i Episkopatu Włoch

Episkopat Włoch zajął się problemem szkaradnych kościołów, które zostały wybudowane w tym kraju w ostatnich dziesięcioleciach.
2017-01-20 17:25:08
miniaturka

Kard. Parolin w Davos: Europa potrzebuje duszy

Watykański sekretarz stanu mówił o kryzysach we współczesnym świecie i zadaniach watykańskiej dyplomacji.