Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-20 07:34
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Francja knebluje usta obrońcom życia, Papież się sprzeciwia

Papież pozdrawia uczestników francuskiego Marszu dla Życia, który w najbliższą niedzielę przejdzie ulicami Paryża.

Autor/źródło: pixabay.com

Papież pozdrawia uczestników francuskiego Marszu dla Życia, który w najbliższą niedzielę przejdzie ulicami Paryża. Poinformował o tym nuncjusz apostolski abp Luigi Ventura. „Ojciec Święty przypomina, że Kościół nie może przestać bronić życia ani też zrezygnować z głoszenia, że życie ludzkie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci” – czytamy w liście nuncjusza do organizatorów marszu. Dodaje on, że Papież zachęca Francuzów nie tylko do uprawnionych manifestacji w obronie życia, ale także do budowania cywilizacji miłości i kultury życia.

Warto zwrócić uwagę na szczególny kontekst tegorocznego Marszu dla życia oraz papieskich słów o potrzebie obrony nienarodzonych dzieci. We francuskim parlamencie dobiega bowiem końca proces legislacyjny nowego prawa, które ma zakneblować usta obrońcom życia. Zakazuje ono bowiem publikowania w internecie treści, które miałyby odwieść kobietę od aborcji. Za przekroczenie zakazu przewidziano karę 30 tys. euro i dwóch lat pozbawienia wolności. Projekt prawa został przyjęty na początku grudnia przez dwie izby parlamentu. Ponieważ senatorzy wprowadzili własne poprawki, 25 stycznia przewidziane jest powtórne głosowanie w zgromadzeniu narodowym.


kb/ rv, famille chretienne

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-19 18:11:09
miniaturka

Rzym: relikwie Polaków w sanktuarium męczenników XX wieku

Do Rzymu dotarły relikwie polskich męczenników z Pariacoto – ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Wieczorem trafią one do kościoła św. Bartłomieja.
2017-01-19 18:45:25
miniaturka

Kenia: biskupi wobec przeciągającego się strajku służby zdrowia

W odpowiedzi na trwający od 5 grudnia ub. r. protest kenijskiej służby zdrowia, biskupi tego kraju zaapelowali o zapewnienie pomocy medycznej osobom najbardziej jej potrzebującym.
2017-01-20 07:08:49
miniaturka

Środkowoafrykańscy biskupi: do pokoju drogą dialogu i pojednania

O zdecydowane budowanie pokoju oraz odważne pójście drogą dialogu i pojednania apelują do władz i mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej biskupi tego kraju, wciąż pogrążonego w krwawym konflikcie.
2017-01-20 08:08:15
miniaturka

Biskup Sztokholmu: trudny dialog z luteranami

Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest przeżywany w kontekście 500-lecia reformacji i przywołuje na myśl ubiegłoroczną wizytę Papieża w Szwecji, gdzie wziął on udział w inauguracji jubileuszowych uroczystości.
2017-01-20 08:39:44
miniaturka
play

Franciszek przyjął organizatorów wystawy o Jubileuszach

Ojciec Święty przyjął 19 stycznia organizatorów zakończonej już wystawy we włoskim Senacie o historii kościelnych Lat Jubileuszowych pt. „Antiquorum habet”.
2017-01-20 09:47:50
miniaturka

Msza z okazji 800-lecia dominikanów – transmisja po polsku

Papież zamknie jubileusz 800-lecia zakonu dominikanów. Z tej okazji odprawi 21 stycznia mszę w bazylice św. Jana na Lateranie. Początek liturgii o godz. 16.