Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-19 13:43
Waldemar Wesołowski

Młodzi w diecezji legnickiej mają nowych duszpasterzy.

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski mianował nowego duszpasterza akademickiego i nowego duszpasterza młodzieży. Powstaje także Rada Młodych przy Biskupie legnickim.

dekret

Od 1 stycznia 2017 roku funkcję duszpasterza akademickiego diecezji legnickiej pełni ks. Robert Bielawski. Poprzednim duszpasterzem był ks. Jan Pazgan, wykładowca filozofii na Papieskim Wydziale Teologicznym i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy. Ks. Pazgan objął obowiązki proboszcza w parafii Rudna. Natomiast ks. Bielawski jest wikariuszem parafii katedralnej.

Zmiany objęły również duszpasterstwo młodzieży. Ks. Janusz Wilk pozostał asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, natomiast obowiązki duszpasterza młodzieży przejął ks. Przemysław Superson, wikariusz z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Ks. Przemysław był odpowiedzialny min. za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w diecezji legnickiej w 2016 roku.

Ponadto bp Zbigniew Kiernikowski powołał Radę Młodych i Zarząd Rady Młodych. W skład Zarządu powołanego 18 stycznia wchodzą min. Marek Staroń, ks. Przemysław Superson, Monika Petelska, Katarzyna Hul. Zadaniem Zarządu jest opracowanie statutu Rady i przedstawienie kandydatów, którzy wejdą w jej skład. Koordynatorem prac Zarządu został rektor legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego ks. Piotr Kot.

Do powstającej Rady Młodych wejdą przedstawiciele wszystkich duszpasterstw związanych z formacją młodzieży w diecezji legnickiej.

Ks. ww


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-01-19 12:28:15
miniaturka

USA: sześciu zwierzchników religijnych na zaprzysiężeniu prezydenta Trumpa

W uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta USA, Donalda Trumpa, weźmie udział sześciu zwierzchników religijnych. Będzie wśród nich arcybiskup Nowego Jorku, kard. Timothy Dolan.
2017-01-19 13:22:20
miniaturka

Jordan u grekokatolików

Kościół greckokatolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną popularnie Jordanem. Wierni najpierw gromadzą się w świątyniach, a następnie udają się nad rzeki na Wielkie Jordańskie Poświęcenie Wody.
2017-01-19 13:43:41
miniaturka

Wadowice: ruszyła wielka nowenna przed uroczystością św. Józefa

W sanktuarium św. Józefa „Na Górce” w Wadowicach 18 stycznia rozpoczęła się tradycyjna dziewięciotygodniowa wielka nowenna, poprzedzająca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, która przypada w tym roku 20 marca.
2017-01-19 14:54:39
miniaturka

Znamy kulisy wyboru miejsca i daty ŚDM 2019

- Papież powiedział mi, że jest głęboko poruszony tym, że biskupi sześciu krajów wspólnie poprosili o możliwość zorganizowania Światowych Dni Młodzieży - powiedział nuncjusz apostolski w Panamie abp Andrés Carrascosa Coso.
2017-01-19 15:09:09
miniaturka

Komisja Duszpasterstwa KEP: bierzmowanie darem i zadaniem

Refleksja nad sakramentem Ducha Świętego jest konieczna, gdyż coraz więcej młodzieży rezygnuje z jego przyjęcia, a znaczna jej część przyjmuje go z bardzo małą świadomością.
2017-01-19 15:35:18
miniaturka

Kard. Nycz: Musimy uczyć młodych o Janie Pawle II

- Musimy uczyć tych młodych o Janie Pawle II i trzeba to robić w sposób dobry, mądry i interesujący - powiedział kard. Kazimierz Nycz na konferencji prasowej fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w Warszawie.