Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-18 18:43
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Kolejne trzęsienie ziemi we Włoszech

Centralne Włochy przeżyły dziś kolejną serię wstrząsów sejsmicznych o sile przekraczającej 5 stopni. Epicentra znajdowały się w tym samym górskim regionie, co poprzednio. Nie odnotowano na razie ofiar śmiertelnych.

Autor/źródło: pixabay

Zawaliło się wiele budynków, głównie w miejscowościach, które już wcześniej ucierpiały na skutek trzęsienia ziemi. W Amatrice na przykład runęły pozostałości po wieży kościoła św. Augustyna. Cierpienia miejscowej ludności potęguje ostra w tych dniach zima.

Bp Giovanni D’Ercole ordynariusz Ascoli Piceno, powiedział Radiu Watykańskiemu:

„Wstrząsy są silne. Walą się ściany. Ludzie są przerażeni. Informacje docierają bardzo powoli, bo śnieg odciął od świata wiele miejscowości. To połączenie trzęsienia ziemi z silnymi opadami śniegu odbiera odwagę. Ludzie wychodzą na ulice, są przerażeni. Wydawało się, że możemy powrócić do normalnego życia, ale wstrząsy o tej sile podłamują na duchu. Na dokładne informacje o skutkach trzęsienia ziemi trzeba jeszcze poczekać, ale nawet tu w najbliższej okolicy zniszczenia są wielkie”.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-18 17:07:22
miniaturka

Katecheza środowa: Bóg odpowiada na modlitwę w chwili zagrożenia

Zbyt łatwo gardzimy modlitwą, która jest podyktowana naszymi potrzebami, jakby była ona zbyt interesowna i dlatego niedoskonała. Bóg jednak wie, że jesteśmy słabi i że przypominamy sobie o Nim, by prosić o pomoc.
2017-01-18 17:46:07
miniaturka

Papież do Polaków: otwierajmy się na pojednanie

Podczas audiencji ogólnej, jak co środę Ojciec Święty zwrócił się do różnych grup zgromadzonych pielgrzymów. W słowie do Polaków Papież nawiązał do czekających nas w tych dniach wydarzeń ekumenicznych.
2017-01-18 18:41:34
miniaturka

Kongres Misyjny dominikanów na zakończenie ich jubileuszu

Dobiega końca rok jubileuszowy 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów. Z tej okazji na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie odbywa się Międzynarodowy Kongres Misyjny, którego temat brzmi: „Posłani, by głosić Ewangelię”.
2017-01-19 10:00:10
miniaturka

Lampedusa: start włoskiego tygodnia modlitw o jedność chrześcijan

Po raz pierwszy Lampedusa stała się miejscem, gdzie przedstawiciele różnych wyznań razem rozpoczęli 18 stycznia włoskie obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
2017-01-19 10:15:31
miniaturka

Nigeria: biskupi zaniepokojeni atakiem na obóz uchodźców

W ataku na obóz uchodźców zginęło ponad sto osób, głównie kobiet i dzieci, a drugie tyle zostało ciężko rannych.
2017-01-19 11:05:34
miniaturka

Warsztaty dla kobiet: Złamana, ale nie bezsilna

W Krakowie w dniach 27-29 stycznia odbędą się warsztaty dla kobiet: zdradzonych, pozostawionych, tych, które zdecydowały się odejść, zniechęconych brakiem relacji z mężem.