Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-18 13:44
BP KEP/mm

Wierni dziękują kard. Dziwiszowi

Powstaje video-podziękowanie wiernych dla kardynała Stanisława Dziwisza. W akcję prowadzoną przez wolontariuszy ŚDM włączył się m.in o. Leon Knabit OSB i stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Autor/źródło: M. Mazur/episkopat.pl

Znany benedyktyński publicysta podkreślił, że nie mógł nie dołączyć do życzeń Kościoła krakowskiego. „Życzenia trwania przy Panu w najdłuższe lata i wyrazy podziękowania za wszelkie dobro, jakie otrzymał Kościół krakowski, powszechny i ja niegodny” – powiedział na nagraniu zamieszczonym na stronie inicjatywy o. Knabit.

Podziękowania w ramach akcji #DziękujemyKardynałowi złożyła również redakcja „Gościa Krakowskiego”. „Dziękujemy za wszystkie ważne wydarzenia, w których razem mogliśmy uczestniczyć i za wszystkie dobre słowa skierowane do nas” – powiedzieli na przesłanym filmie dziennikarze.

Z kolei studenci Akademii Ignatianum w Krakowie podziękowali hierarsze za coroczne wsparcie akcji „ Rodacy-Bohaterom”, wszelką życzliwość i dobre słowo. Natomiast stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspomnieli spotkania opłatkowe z kardynałem: „Dziś za całego serca dziękujemy i wołamy: ‘Bóg zapłać za ten cudowny czas!’”.

Wierni dziękują kard. Dziwiszowi za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, modlitwę i błogosławieństwa czy udzielony sakrament bierzmowania. Paweł z Raby Wyżnej wyraził wdzięczność za możliwość dotknięcia świętości Jana Pawła II na audiencji prywatnej. „Dziękuję Ci za ojcowską troskę – o powołanie kapłańskie, ale i o to, co się dzieje w naszych rodzinach” – dodał.

Akcja #DziękujemyKardynałowi polega na nadsyłaniu krótkich, około 20-sekundowych nagrań z wyrazami wdzięczności za posługę ustępującego metropolity krakowskiego. Przesłane dotychczas filmiki można obejrzeć na stronie www.dziekujemykardynalowi.krakow2016.com.

Zmontowane z nadesłanych filmików nagranie zostanie zaprezentowane kard. Dziwiszowi podczas trzeciego spotkania rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”, które odbędzie się już w najbliższą sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

luk / Kraków (KAI)

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-18 12:26:38
miniaturka

Generał dominikanów: w pustych klasztorach przyjmiemy uchodźców

Generał dominikanów zadeklarował, że członkowie obchodzącego 800-lecie zakonu oddadzą swe puste klasztory do dyspozycji uchodźców. Ojciec Bruno Cadoré mówił o tym na konferencji prasowej w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej.
2017-01-18 13:05:44
miniaturka

Ksiądz Jan od Biedronki

Dziś mija dokładnie 11 lat od śmierci ks. Jana Twardowskiego. Przypominamy jego biografię i chyba najsłynniejszy wiersz "Śpieszmy się".
2017-01-18 13:40:48
miniaturka

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Pod hasłem „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5,14–20) przebiega rozpoczęty dziś Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
2017-01-18 15:03:39
miniaturka

Kard. Koch o upamiętnieniu 500-lecia reformacji

Przed wygórowanymi oczekiwaniami wobec wspólnego upamiętnienia 500-lecia reformacji przestrzega kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.
2017-01-18 15:42:00
miniaturka

Kard. Grocholewski zostanie odznaczony medalem „Pro Patria”

Odznaczenie zostanie przyznane purpuratowi m.in. „za wieloletnią pracę na rzecz kultywowania tradycji niepodległościowej”, a wręczy je p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
2017-01-18 16:08:44
miniaturka

Abp Gądecki: postać Jeremiasza jest symbolem wierności powołaniu

„Postać Jeremiasza jest symbolem wierności powołaniu. Wybrane epizody z jego życia ukazują jego zmagania w walce o wierność misji, do której wybrał go Bóg” − zauważył abp Stanisław Gądecki podczas nabożeństwa biblijnego z okazji XX Dnia Judaizmu.