Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-18 07:19
RA

Koncert charytatywny „Głosy dla hospicjów”

Artur Andrus będzie bawił publiczność podczas kolejnego koncertu charytatywnego pod nazwą „Głosy dla hospicjów”, który 17 lutego odbędzie się w DK „Oskard” w Koninie

Tradycyjnie koncert „Głosy dla hospicjów” związany jest z przypadającym w październiku Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Jak wyjaśnił Krzysztof Zieliński pracujący w licheńskiej placówce, z przyczyn niezależnych od organizatorów wydarzenie z października ur. zostało przeniesione na luty roku bieżącego.

„Do tej pory nasz koncert organizowaliśmy w październiku bądź listopadzie, w związku z przypadającym jesienią Światowym Dniem Opieki Paliatywnej i Hospicjów. W tym roku wyjątkowo organizujemy to wydarzenie w lutym, kiedy to przypada Światowy Dzień Chorego (11.02)”.

Podczas koncertu nastąpi licytacja przedmiotów podarowanych przez przyjaciół licheńskiego hospicjum, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na bieżące utrzymanie placówki. Wśród gadżetów, które można będzie wylicytować, znajdą się m.in. koszulki niemieckiego koszykarza Dirka Nowitzkiego, gracza Dallas Mavericks, bluzę bramkarską Radosława Cierzniaka, bramkarza Legii Warszawa, piłkę z podpisami siatkarzy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, w tym Pawła Zagumnego, byłego reprezentanta Polski w siatkówce, czapeczkę z autografami reprezentantek Polski kobiet w siatkówce, które w 2005 roku sięgnęły po Mistrzostwo Europy, w tym m.in. Marioli Zenik, Eleonory Dziękiewicz, Izabeli Bełcik, Anny Podolec czy Doroty Świeniewicz.

Koncert „Głosy dla hospicjów” odbędzie się w piątek, 17 lutego br. w Sali Widowiskowej Domu Kultury OSKARD w Koninie. Początek o godz. 18.00. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł można nabyć w kasach DK OSKARD.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-01-17 18:47:28
miniaturka

Ziemia Święta: biskupi odwiedzili podzielony Hebron

Hebron jest miastem podziałów, które jednoznacznie pokazuje, że świat wciąż robi zbyt mało, by przywrócić w Ziemi Świętej pokój. Wskazują na to europejscy i amerykańscy biskupi, którzy odwiedzili Hebron w ramach trwającej właśnie pielgrzymki solidarności.
2017-01-17 19:03:14
miniaturka

"Kto spotyka Jezusa, spotyka judaizm"

O ścisłym pokrewieństwie religii żydowskiej i chrześcijańskiej przypomina Komitet Episkopatu ds. Dialogu z Judaizmem. W przesłaniu na XX Dzień Judaizmu, przywołano historyczną wypowiedź św. Jana Pawła II: „Kto spotyka Jezusa, spotyka judaizm”.
2017-01-17 21:36:40
miniaturka

Obchody Dnia Judaizmu w Kaliszu

Bp Łukasz Buzun przewodniczył uroczystej Mszy św. sprawowanej po raz dwudziesty w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu z okazji Dnia Judaizmu. W czasie liturgii modlono się za „starszych braci w wierze”. Myślą przewodnią nabożeństwa były słowa: „Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jr 20,7).
2017-01-18 08:48:49
miniaturka

Stulecie objawień w Fatimie

„To orędzie jest jeszcze bardziej aktualne i bardziej naglące niż kiedykolwiek” – mówił Jan Paweł II w sanktuarium w Fatimie, 12 maja 1982 roku.
2017-01-18 08:54:13
miniaturka

Watykan liczy na współpracę Kawalerów Maltańskich

Stolica Apostolska zapewnia o swym niezmiennym uznaniu dla działalności członków i wolontariuszy Zakonu Kawalerów Maltańskich, którzy realizują jego misję, jaką jest obrona wiary i pomoc ubogim.
2017-01-18 09:06:25
miniaturka

Generał dominikanów na zakończenie jubileuszu: idźmy do kultur, które nie znają Ewangeli

Dominikanie podsumowują dobiegający końca jubileuszu 800-lecia działalności.