Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-17 10:08
Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA / Paulina Godlewska

Stracić, żeby zyskać

Trudy i owoce postu znają tylko ci, którzy go podjęli.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Graniczny wiek 18 lat, w którym można między innymi spożywać alkohol, często jest dzisiaj fikcją. Są jednak tacy, zarówno w nieletni jak i pełnoletni, którzy jasno stawiają sobie granicę. Młodzi z Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA, w ramach swojej formacji mogą dobrowolnie podjąć Post Niniwity, czyli roczny post od alkoholu lub innych rodzajów uzależnienia. Niektórzy, chcą się podzielić z nami swoim świadectwem. Oto jedno z nich.

Pierwszy roczny post od alkoholu podpisałam na zjeździe listopadowym Niniwy w 2015 roku. Zdecydowałam się na niego wcale nie tak spontanicznie, znałam wcześniej tę inicjatywę bo brała w niej udział moja siostra. Wtedy wydawało mi się to głupie i bez sensu. Jednak po moim nawróceniu sama zastanawiałam się nad wzięciem w tym udziału. Kiedy czas mojego zastanawiania stał się bardziej intensywny pojawiła się możliwość, więc stwierdziłam: jak tu nie skorzystać?

Pewnie nasuwa się wam pytanie – Czy było łatwo? Było, ale tylko na początku… Przyznam, że okres wakacji był ciężki a już pod koniec samego postu to naprawdę nie mogłam doczekać się końca. Ale jednak kiedy ten koniec nadszedł, minął miesiąc i… stwierdziłam że Post Niniwity jest super i że chcę jeszcze raz! Oczywiście, że były obawy. Szczególnie, że podpisałam go przed Sylwestrem. Jednak zakończenie roku mamy już za sobą a ja nadal nie żałuję. Ostatecznie stwierdzam, że niepicie ma więcej korzyści niż picie. A jakie to korzyści? Podpiszcie i przekonajcie się sami.

Paulina Godlewska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-17 05:07:25
miniaturka

Kazimierz Pleśniak Kawalerem Orderu Uśmiechu

Kazimierz Pleśniak, znany w Legnicy społecznik, od 52 lat pomaga dzieciom. 16 stycznia został Kawalerem Orderu Uśmiechu.
2017-01-17 09:40:00
miniaturka

Rzym: rekordowa liczba zgonów wśród bezdomnych

Przedwczoraj w Rzymie znaleziono ciało kolejnej ofiary. To już szósta tej zimy we Włoszech i trzecia w Wiecznym Mieście. Od lat nie było tak wielu zgonów, a przed nami kolejne mrozy – ostrzega ks. Enrico Feroci.
2017-01-17 09:53:32
miniaturka

Prezydencki krzyż dla misjonarki Ewy Gawin

Prezydent Andrzej Duda przyznał tarnowskiej misjonarce Ewie Gawin Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Od 1990 r. pracuje ona w Bertoua w Kamerunie.
2017-01-17 10:25:34
miniaturka

Kielce: Ogólnopolskie obchody Dnia Judaizmu

W obchodach 20. Dnia Judaizmu udział wezmą wyjątkowi goście: rabin Abraham Skórka z Buenos Aires, Naczelny Rabin RP – Michael Schudrich, bp. Mieczysław Cisło, bp. Rafał Markowski oraz bp kielecki - Jan Piotrowski.
2017-01-17 10:55:15
miniaturka

Warszawa: otwarto muzeum św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego

Od 14 stycznia można zwiedzać multimedialne Muzeum św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, dawnego arcybiskupa Warszawy. Mieści się ono przy ul. Żelaznej 97 w oficynie domu generalnego sióstr franciszkanek rodziny Maryi. W grudniu poświęcił je kard. Nycz.
2017-01-17 12:08:39
miniaturka

Poznań: kapłańskie wsparcie dla rodzin w Syrii

Księża archidiecezji poznańskiej pomogą przez rok 25 rodzinom poszkodowanym w konflikcie w Syrii. Ma to być prezent, jaki zamierzają ofiarować abp. Stanisławowi Gądeckiemu na 25-lecie jego sakry biskupiej, które przypada w marcu.