Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-17 10:08
Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA / Paulina Godlewska

Stracić, żeby zyskać

Trudy i owoce postu znają tylko ci, którzy go podjęli.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Graniczny wiek 18 lat, w którym można między innymi spożywać alkohol, często jest dzisiaj fikcją. Są jednak tacy, zarówno w nieletni jak i pełnoletni, którzy jasno stawiają sobie granicę. Młodzi z Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA, w ramach swojej formacji mogą dobrowolnie podjąć Post Niniwity, czyli roczny post od alkoholu lub innych rodzajów uzależnienia. Niektórzy, chcą się podzielić z nami swoim świadectwem. Oto jedno z nich.

Pierwszy roczny post od alkoholu podpisałam na zjeździe listopadowym Niniwy w 2015 roku. Zdecydowałam się na niego wcale nie tak spontanicznie, znałam wcześniej tę inicjatywę bo brała w niej udział moja siostra. Wtedy wydawało mi się to głupie i bez sensu. Jednak po moim nawróceniu sama zastanawiałam się nad wzięciem w tym udziału. Kiedy czas mojego zastanawiania stał się bardziej intensywny pojawiła się możliwość, więc stwierdziłam: jak tu nie skorzystać?

Pewnie nasuwa się wam pytanie – Czy było łatwo? Było, ale tylko na początku… Przyznam, że okres wakacji był ciężki a już pod koniec samego postu to naprawdę nie mogłam doczekać się końca. Ale jednak kiedy ten koniec nadszedł, minął miesiąc i… stwierdziłam że Post Niniwity jest super i że chcę jeszcze raz! Oczywiście, że były obawy. Szczególnie, że podpisałam go przed Sylwestrem. Jednak zakończenie roku mamy już za sobą a ja nadal nie żałuję. Ostatecznie stwierdzam, że niepicie ma więcej korzyści niż picie. A jakie to korzyści? Podpiszcie i przekonajcie się sami.

Paulina Godlewska


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: post, abstynencja, Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, świadectwo o abstynencji