Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-17 05:03
Waldemar Wesołowski

Kazimierz Pleśniak Kawalerem Orderu Uśmiechu

Kazimierz Pleśniak, znany w Legnicy społecznik, od 52 lat pomaga dzieciom. 16 stycznia został Kawalerem Orderu Uśmiechu.

pasowanie na Kawalera

Kazimierz Pleśniak to postać w Legnicy doskonale znana, od 50 lat pracuje na rzecz dzieci i z dziećmi. Laureat wielu nagród i wyróżnień za działalność społeczną na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Inicjator tzw. stanic wędrujących, założył Młodzieżowy Dom Kultury Harcerz, a od 26 lat jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. 

Jest laureatem wielu ważnych medali i odznaczeń, przyznanych przez środowiska samorządowe władze oświatowe oraz organizacje pozarządowe. Kilka lat temu, Legnicka Kuria Biskupia wyróżniła p. Kazimierza tytułem „Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych”. Szczególnie  bliskimi  postaciami  i niedościgłymi wzorami pana Pleśniaka są Święty Jan Paweł II i Święta Matka Teresa z Kalkuty.

16 stycznia br. w Młodzieżowym Centrum Kultury, Kazimierz Pleśniak, za swoją społeczną pracę na rzecz najmłodszych otrzymał „Order Uśmiechu”. Został pasowany różą, złożył przyrzeczenie: "być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić", musiał też z uśmiechem na twarzy wypić sok z cytryny.


Tekst i foto: Monika Łukaszów


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy