Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-16 18:41
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Rozpoczął się Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia w Manili

W stolicy Filipin rozpoczął się 16 stycznia Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM – World Apostolic Congres On Mercy), który potrwa tam do 20 stycznia.

kard. Philippe Barbarin
Autor/źródło: Peter Potrowl, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org

Tematem czwartego już z kolei Światowego Apostolskiego Kongresu Bożego Miłosierdzia jest „Komunia i misja”.

Odbywa się on po raz pierwszy na terenie Azji – kontynentu, na którym szczególnie skupia się teraz uwaga Kościoła.

Kongresy te zostały zapoczątkowane w 2008 r. Dwa pierwsze miały miejsce w Europie, najpierw w Rzymie, a potem w krakowskich Łagiewnikach (2003 r.), a trzeci w Ameryce Łacińskiej, mianowicie w stolicy Kolumbii Bogocie (2014 r.).

Specjalnym wysłannikiem Papieża na spotkanie w Manili jest kard. Philippe Barbarin. Arcybiskup Lyonu brał już udział w trzech poprzednich Światowych Apostolskich Kongresach Bożego Miłosierdzia. Jak powiedział w wywiadzie udzielonym portalowi i.media przed jego rozpoczęciem, jako papieski wysłannik ma ukazać tak bardzo cierpiącym mieszkańcom Filipin, że to wydarzenie jest dla Franciszka bardzo ważne, i zapewnić ich o bliskości Ojca Świętego. Wśród bolączek tego azjatyckiego kraju francuski purpurat wymienił problemy publicznej opieki zdrowotnej, przemocy i dzieci ulicy.


ak/ rv, i.mediaWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-16 17:12:27
miniaturka

Prezydent Gwinei u Papieża

Ojciec Święty przyjął na audiencji prezydenta Republiki Gwinei. Alpha Condé spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu oraz z szefem papieskiej dyplomacji.
2017-01-16 17:38:09
miniaturka

Moskwa: Olimpiada o nowych męczennikach za wiarę

W tym roku przypada setna rocznica rewolucji październikowej, która na ponad 70 lat pokryła jakby całunem narody zamieszkujące terytorium Rosji, a następnie Związku Sowieckiego.
2017-01-16 18:17:15
miniaturka

Migranci wolą chrześcijańską Europę niż bogate kraje arabskie

Bp Georges Colomb, odpowiedzialny w episkopacie Francji za duszpasterstwo migrantów, wskazuje na konieczność chrześcijańskiej otwartości, ale i odpowiedzialności w obliczu kryzysu migracyjnego.
2017-01-16 22:00:50
miniaturka

Spotkanie opłatkowe środowisk twórczych w Kaliszu

- Życzę Bożego pokoju i ładu moralnego, z których płynie radość - mówił do artystów bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej.
2017-01-17 05:07:25
miniaturka

Kazimierz Pleśniak Kawalerem Orderu Uśmiechu

Kazimierz Pleśniak, znany w Legnicy społecznik, od 52 lat pomaga dzieciom. 16 stycznia został Kawalerem Orderu Uśmiechu.
2017-01-17 09:40:00
miniaturka

Rzym: rekordowa liczba zgonów wśród bezdomnych

Przedwczoraj w Rzymie znaleziono ciało kolejnej ofiary. To już szósta tej zimy we Włoszech i trzecia w Wiecznym Mieście. Od lat nie było tak wielu zgonów, a przed nami kolejne mrozy – ostrzega ks. Enrico Feroci.