Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-16 17:34
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Moskwa: Olimpiada o nowych męczennikach za wiarę

W tym roku przypada setna rocznica rewolucji październikowej, która na ponad 70 lat pokryła jakby całunem narody zamieszkujące terytorium Rosji, a następnie Związku Sowieckiego.

Autor/źródło: Serge Serebro, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org

Rocznicy rewolucji październikowej nie należy obchodzić jako święto, ale trzeba dokonać analizy przyczyn historycznych tak strasznego wydarzenia i wyciągnąć wnioski na przyszłość – stwierdził patriarcha moskiewski Cyryl.

W tym duchu synodalny Wydział Kształcenia Religijnego i Katechizacji Patriarchatu Moskiewskiego oraz stołeczny Metodyczny Wydział Edukacji ogłosiły dla uczniów olimpiadę poświęconą pamięci nowych męczenników za wiarę.

Olimpijczycy z klas od piątej do ósmej będą mogli wykazać się znajomością faktów prześladowań za wiarę, zwłaszcza z życiem i śmiercią zamordowanych męczenników i wyznawców pozbawianych pracy, wolności, zamykanych w łagrach.

Organizatorzy olimpiady postawili sobie za cel duchowo-moralne i patriotyczne wychowanie uczniów, pogłębienie wiedzy historycznej, a także stymulację umiejętności intelektualnych i twórczych.

Finał olimpiady odbędzie się w połowie maja bieżącego roku.


W. Raiter, Moskwa/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: