Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-16 17:07
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Prezydent Gwinei u Papieża

Ojciec Święty przyjął na audiencji prezydenta Republiki Gwinei. Alpha Condé spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu oraz z szefem papieskiej dyplomacji.

Prezydent Alpha Condé
Autor/źródło: Chatham House, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org

Watykański komunikat prasowy podkreśla serdeczną atmosferę rozmów. Zwrócono w nich uwagę na dobre relacje dwustronne. Rozmawiano o integralnym rozwoju człowieka, ochronie środowiska, walce z niesprawiedliwością społeczną i ubóstwem, a także o radzeniu sobie z problemem migracji. W tym kontekście doceniono rolę i wkład wnoszony na rzecz tego kraju przez instytucje katolickie, zwłaszcza na polu edukacji i służby zdrowia, a także w promowaniu dialogu międzyreligijnego ze wspólnotą muzułmańską.

W Gwinei islam to religia ponad 80 proc. mieszkańców, a chrześcijaństwo –11 proc. Sam prezydent Condé jest muzułmaninem. Podczas jego wizyty w Watykanie rozmawiano też o sytuacji w Afryce Zachodniej i roli Gwinei w zaprowadzaniu pokoju w tym regionie.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-16 15:48:37
miniaturka

600-lecie prymasostwa – główne uroczystości w kwietniu

Po ubiegłorocznej 1050. rocznicy Chrztu Polski, w tym roku przypada kolejny ważny jubileusz – 600-lecie nadania arcybiskupom gnieźnieńskim godności prymasa Polski.
2017-01-16 16:06:39
miniaturka

Kielce: otwarto „pokój błogosławieństw” i wystawę „Abraham i Franciszek”

Otwarcie „pokoju błogosławieństw” i wystawy pt. „Abraham i Franciszek” oraz odsłonięcie nowego popiersia Jana Karskiego odbyło się wczoraj w Kielcach. Jest to wydarzenie towarzyszące centralnym obchodom XX Dnia Judaizmu.
2017-01-16 16:23:42
miniaturka

Warszawa: mobilna łaźnia dla bezdomnych

Pod koniec stycznia w stolicy pojawi się mobilna łaźnia dla bezdomnych. Będzie składać się z toalety, łazienki z prysznicem i przebieralni oraz punktu fryzjerskiego i medycznego. To wspólny projekt Miasta Stołecznego Warszawy i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
2017-01-16 17:38:09
miniaturka

Moskwa: Olimpiada o nowych męczennikach za wiarę

W tym roku przypada setna rocznica rewolucji październikowej, która na ponad 70 lat pokryła jakby całunem narody zamieszkujące terytorium Rosji, a następnie Związku Sowieckiego.
2017-01-16 18:17:15
miniaturka

Migranci wolą chrześcijańską Europę niż bogate kraje arabskie

Bp Georges Colomb, odpowiedzialny w episkopacie Francji za duszpasterstwo migrantów, wskazuje na konieczność chrześcijańskiej otwartości, ale i odpowiedzialności w obliczu kryzysu migracyjnego.
2017-01-16 18:47:16
miniaturka

Rozpoczął się Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia w Manili

W stolicy Filipin rozpoczął się 16 stycznia Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM – World Apostolic Congres On Mercy), który potrwa tam do 20 stycznia.