Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-16 14:28
KAI/mm

Kard. Barbarin: owoce Roku Miłosierdzia są wspaniałe

Owoce zakończonego w listopadzie Roku Miłosierdzia są wspaniałe - powiedział kard. Philippe Barbarin Arcybiskup Lyonu jest specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka na IV Światowy Kongres Miłosierdzia, jaki rozpoczyna się dziś w Manili.

Autor/źródło: pixabay.com

Według francuskiego hierarchy, słowo „miłosierdzie” do niedawna „prawie nigdy nie pojawiało się na ustach chrześcijan, bądź to z powodu pychy - nie potrzebuję miłosierdzia! - bądź dlatego, że było nieco staroświeckie”. Teraz „wszyscy zrozumieli”, że zajmuje ono centralne miejsce w Biblii, począwszy od Księgi Wyjścia, gdy Bóg usłyszał krzyk swego ludu w niewoli egipskiej i zstąpił, by go wybawić, aż po przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, która „streszcza całą misję Jezusa”, a dla nas, jego uczniów, jest przykładem do naśladowania.


Kard. Barbarin zauważył, że w Ewangeliach jest 40 przypowieści, ale gdy zapytamy ludzi, okaże się, że ich ulubionymi są zdecydowanie te o miłosiernym Samarytaninie i o synu marnotrawnym, „gdyż są właśnie wielkimi przypowieściami o miłosierdziu”.


Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia, ogłoszony prze papieża Franciszka, trwał od 8 grudnia 2015 do 20 listopada 2016 r.


pb (KAI/I.Media) / Lyon


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, rok miłosierdzia, Kard. Barbarin