Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-16 08:42
jz / RV

Poznań: kolędowanie z myślą o dzieciach z Syrii

W parafii na poznańskiej Ławicy odbył się specjalny koncert kolęd z myślą o dzieciach z syryjskiego miasteczka Malula. W ramach wydarzenia zorganizowano zbiórkę pieniędzy na odbudowę szkoły podstawowej, która ucierpiała w wyniku działań wojennych. 

W parafii na poznańskiej Ławicy odbył się specjalny koncert kolęd z myślą o dzieciach z syryjskiego miasteczka Malula. W ramach wydarzenia zorganizowano zbiórkę pieniędzy na odbudowę szkoły podstawowej, która ucierpiała w wyniku działań wojennych. Gwiazdą wieczoru była Eleni, a na scenie pojawiło się kilka zespołów śpiewaczych, w sumie 150 osób.

Koncert zakończyła wspólna modlitwa o pokój, która, jak podkreśla proboszcz parafii na Ławicy, jest najważniejszą z form niesienia pomocy: „Byłby ten wieczór nie pełen, jeślibyśmy skupili się tylko na pomocy materialnej, na zbiórce pieniędzy, koniecznych, bardzo koniecznych, ale to byłaby niepełna pomoc, gdyby zabrakło modlitwy” – powiedział ks. Sebastian Kujawa.

Projekt odbudowy szkoły podstawowej pilotowany jest przez Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które włączyło się w organizację koncertu.

R. Łączny, KAI/ rvPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Syria, Poznań, kolędowanie