Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-15 16:37
Małgorzata Strzelec / ks.Krzysztof Ordziniak

Jasełka w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie

„Do szopy, hej pasterze, do szopy, bo tam cud…”. 15 stycznia nie do szopy, a do Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie, na jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Biskupic

Mali aktorzy z p. Donatą, ks. kustoszem i p. Dyrektorem
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

15 stycznia o godz. 15:00 wypełniło się Diecezjalne Sanktuarium Świętego Rocha  w Mikstacie ( diecezja kaliska) ludźmi, którzy tak jak przed dwoma tysiącami lat pasterze, mimo sypiącego śniegu przybyli, by jeszcze raz powrócić myślami do tej jedynej niepowtarzalnej w historii nocy, nocy Bożego Narodzenia. Stało się to możliwe dzięki przygotowanym przez przedszkolaków z Biskupic Zabarycznych pod kierunkiem p. Donaty Kołodziej jasełkom pt. „Cud Świętej Nocy”. Dzieci przeniosły nas w nastrój Świętej Nocy. Pięknie wybrzmiał głos skrzypiec i dźwięki kolędy wypełniły niewielką drewnianą świątynię. Była  w tych jasełkach Maryja i Józef. Nie mogło zabraknąć Dzieciątka Jezus, które zatroskana Maryja położyła w żłóbku i przykryła siankiem. Byli i ci, którzy jako pierwsi usłyszeli radosną nowinę o narodzinach Syna Bożego, pastuszków, którzy pospiesznie wyruszyli  Go szukać. Były w tych jasełkach także aniołki, a także owieczki. Mali artyści wcielili się także w role królów, którzy oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę. Pokłon Bożemu Dzieciątku złożył przedstawiciel dzieci, który przyniósł rozpalone do czerwoności miłością dziecięce serca. Wypowiadane przez dzieci role przeplatane były dźwiękami kolęd. Gromkie brawa były nagrodą dla małych aktorów za trud przygotowania jasełek.  Pięknie wcielili się w swoje role. Życzenia noworoczne złożyła wszystkim zebranym p. Donata.

Na zakończenie dzieci otrzymały od ks. kustosza Krzysztofa Ordziniaka figurkę Dzieciątka.  Ci, którzy postanowili wybrać się w niedzielne śnieżne popołudnie do mikstackiego sanktuarium na jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Biskupic z pewnością nie żałowali.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy