Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-15 13:02
Małgorzata Strzelec

Świątecznie i karnawałowo - spotkanie Wspólnoty „TACY SAMI” w Mikstacie

Piękne jest to spotkanie świąteczno- karnawałowe Wspólnoty TACY SAMI.

Eucharystia wmikstackim kościele
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

Rozpoczęło się o godz. 11:00 Eucharystią w Mikstacie (diecezja kaliska) w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy. W mikstackim wieczerniku spotkali się  na dziękczynieniu, bo każda Msza Święta jest dziękczynieniem osoby niepełnosprawne i wolontariusze tworzący Wspólnotę TACY SAMI. Na świąteczno - karnawałowe spotkanie zaproszone zostały także osoby niepełnosprawne z opiekunami z mikstackiej parafii. Eucharystię w intencji Wspólnoty i osób niepełnosprawnych  z mikstackiej parafii sprawował ks. wikariusz Krzysztof Lipiński, diecezjalny duszpasterz ludzi niepełnosprawnych. Podczas homilii zwrócił uwagę zebranych na najważniejsze gesty, takiej jak złożenie rąk do modlitwy, wykonywanie znaku krzyża, klękanie akcentując potrzebę starannego ich wykonywania. Podczas  Mszy Świętej grał i śpiewał zespół muzyczny.
Wspólnota od 14 lat organizuje w czasie wakacji wczasorekolekcje, w których uczestniczy około 40 osób niepełnosprawnych. Odbywają się  one w Domu Rekolekcyjnym przy parafii NMP w Wojkowie ( diecezja kaliska). Trwają zazwyczaj dziesięć dni. Trudno byłoby zorganizować i przeprowadzić te wczasorekolekcje, gdyby nie  wolontariusze, którzy w każdej chwili  gotowi są nieść pomoc. To ludzie o wrażliwych otwartych  sercach, którzy odpowiedzieli miłością na wołanie świata cierpienia. Jak napisał św. Jan Paweł II: „Świat ludzkiego cierpienia przyzywa niejako bez przestanku inny świat: świat ludzkiej miłości — i tę bezinteresowną miłość, jaka budzi się w jego sercu i uczynkach, człowiek niejako zawdzięcza cierpieniu” . Wolontariusze, to często bardzo młodzi ludzie, którzy wolny czas, w sposób bezinteresowny ofiarowują osobom potrzebującym pomocy. Ale czy tylko oni ofiarowują, z pewnością nie. Są także obdarowywani: uśmiechem, życzliwymi gestami, modlitwą, ofiarowanym w ich intencji cierpieniem. Wolontariat jest dla nich także szkołą życia.
Przebywający  w Wojkowie jako wolontariusze młodzi ludzie uczą się od swoich podopiecznych szacunku dla drugiego człowieka, umiejętności przyjmowania cierpienia i przeżywania go w duchu wiary, wykonywania w duchu miłości nawet najprostszych gestów i czynności wobec drugiego człowieka. To także szkoła cierpliwości i odpowiedzialności z siebie i innych.
15 stycznia spotkali się w Mikstacie w świąteczno-karnawałowej atmosferze. Po Eucharystii spotkali się w MGOK-u. Tu w karnawałowym nastroju radości wrócą wspomnieniami do tych pięknych ubogacających  ich dni spędzonych w Wojkowie.
Jest ciasto, kawa i pizza, a jeśli spotkanie ma charakter karnawałowy to jest i dobra muzyka, bo trzeba się cieszyć ze wspólnie spędzonych chwil ofiarowanych przez Pana. Tańcem, radością także przecież chwali się Boga…

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy