Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-15 07:44
ek / Radio Watykańskie

Papież na IV Światowy Kongres Miłosierdzia w Manili

„Wszyscy korzystamy codziennie z miłosierdzia Boga wszechmogącego, gorliwie zabiegając o postępy na naszej duchowej drodze” – podkreśla Papież w liście do kard. Philippe’a Barbarina.

Autor/źródło: Mazur/episkopat.pl

Arcybiskupa Lyonu mianował swoim specjalnym wysłannikiem na Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM – World Apostolic Congres On Mercy), który odbędzie się w przyszłym tygodniu, od 16 do 20 stycznia, w Manili. Franciszek przypomina przy tej okazji szczególną troskę francuskiego purpurata o ubogich i potrzebujących różnej pomocy.


Kongres w stolicy Filipin będzie już czwartym z kolei. Pierwszy odbył się w 2008 r. w Rzymie. Myśl o takich spotkaniach wysunął jeszcze za życia św. Jana Pawła II wiedeński kardynał Christoph Schönborn podczas międzynarodowych rekolekcji dla kapłanów w krakowskich Łagiewnikach w 2003 r. Tam też odbył się w 2011 r. drugi z kolei Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia, natomiast trzeci miał miejsce w 2014 r. w stolicy Kolumbii Bogocie. Arcybiskup stolicy Austrii przewodniczy Komitetowi Kardynalskiemu tych spotkań.


Swojemu wysłannikowi kard. Barabarinowi, który będzie w jego imieniu  przewodniczył kongresowi w Manili, Ojciec Święty zleca, by zachęcił wszystkich jego uczestników do zachowywania przykazania miłości bliźniego, odnowy życia duchowego w rodzinach, parafiach i wspólnotach zakonnych oraz szerzenia wszędzie znajomości Bożego miłosierdzia. Prosi też swoim zwyczajem o modlitwę, aby „bardzo go obciążającą posługę Piotrową wypełniał sumiennie i zgodnie z wolą Bożą”.


ak/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy