Strona główna
opoka.org.pl
2016-10-28 09:33
RA

Turniej ministrantów z mariańskich parafii A.D. 2016

Kilkuset chłopców z mariańskich parafii przybędzie do Lichenia w ramach dorocznego turnieju ministrantów. Przedstawiciele poszczególnych parafii będą rywalizować o miano najlepszej grupy ministranckiej (11-13.11).

Bazylika w Licheniu

„W głównej mierze chodzi nam, duszpasterzom, o integrację ministrantów oraz rozbudzenie w nich ducha służby i  modlitwy. Staramy się to robić poprzez coroczne spotkanie w Licheniu, gdzie mamy stworzone ku temu odpowiednie warunki zarówno do przeprowadzenia konkurencji sprawnościowych, jak i w kwestii duchowej” – powiedział ks. Grzegorz Reiss MIC, odpowiedzialny za organizację spotkania mariański duszpasterz młodzieży.  

Jak co roku trzydniowe spotkanie będzie składać się z trzech głównych części – prezentacji przygotowanej w oparciu o wskazany wcześniej temat, konkursu wiedzowego oraz turnieju sprawnościowego.

„Z racji roku kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, nie będzie zaskoczeniem temat tegorocznej prezentacji: „O. Stanisława Papczyński – dlaczego święty? Z kolei  konkurs wiedzy dotyczył będzie chrztu polski, którego 1050. rocznicę obchodzimy w tym roku” – dodał kapłan.

Najwięcej emocji z pewnością przysporzy uczestnikom rywalizacja sportowa, której jednym z elementów jest tradycyjnie rajd po terenie Sanktuarium. Nie zabraknie oczywiście czasu na wspólną modlitwę podczas Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej czy zwiedzanie Sanktuarium.

Listopadowy turniej ministrantów w Licheniu ma kilkunastoletnią tradycję. Jego głównym celem jest możliwość spotkania się i współzawodnictwa ministrantów, którzy na co dzień nie mają ze sobą kontaktu ze względu na dzielące ich odległości. Organizatorem zjazdu jest Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów istniejące w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Tegoroczne spotkanie rozpocznie się w piątek, 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

Licheń Stary, 27 października 2016 r.                 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy