Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-14 12:08
S. Zielińska / KAI

Wieliczka: wręczenie honorowego obywatelstwa kard. Dziwiszowi

Uroczystość nadania Honorowego Obywatelstwa Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi odbędzie się dzisiaj w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto" w Wieliczce.

Autor/źródło: Settembrini, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org

Wyróżnienie zostało przyznane kard. Dziwiszowi jako podziękowanie za Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

Wydarzenie, które rozpocznie się dzisiaj o godz. 17.30, uświetni występ chórów "Camerata", "Lutnia", Chóru im. Jana Pawła II ze Strumian oraz połączonych chórów szkół muzycznych I stopnia z Wieliczki i Gdowa.

Ponadto zaprezentowany zostanie także koncert pt. "Miserere" w wykonaniu Moniki Węgiel i Tadeusza Szlenkiera z towarzyszeniem Orkiestry Obligato pod dyr. Jerzego Sobeńki.

W uchwale z 10 listopada ubiegłego roku wieliccy radni i burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł, podkreślili, że wyróżnienie jest nadane ustępującemu metropolicie krakowskiemu „za wybór miejsca oraz za pracę i trud włożone w budowanie największego miasta młodych, jakim stał się Campus Misericordiae mieszczący się na terenie Miasta i Gminy Wieliczka”.

Ten sam tytuł otrzymał także papież Franciszek. "Honorowe Obywatelstwo Miasta Wieliczka dla Ojca Świętego zostanie wręczone w Watykanie. Wizyta planowana jest na miesiąc luty" - poinformował Artur Kozioł.

Zasłużeni dołączyli do grona 4 poprzednich honorowych obywateli miasta, czyli św. Jana Pawła II, kard. Franciszka Macharskiego, byłego wojewody krakowskiego Tadeusza Piekarza oraz kapelana wielickich górników Ludwika Kurowskiego.

luk / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: kard. Stanisław Dziwisz, Wieliczka, honorowe obywatelstwo