Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-14 09:23
Małgorzata Strzelec

Jasełka w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha w Mikstacie

Chociaż w Kościele zakończył się okres Bożego Narodzenia to wybrzmiewają jeszcze tak lubiane chyba przez wszystkich dźwięki kolęd.

Plakat zapowiadający jasełka

W niedzielę, 15 stycznia o godz. 15:00 w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie ( diecezja kaliska) jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Biskupic Zabarycznych. Dzięki najmłodszym, którzy zaprezentują  jasełka pt. "Cud Świętej Nocy" przeżyjemy jeszcze raz tajemnice tej jedynej i niepowtarzalnej w dziejach ludzkości nocy.  Nie zabraknie oczywiście Świętej Rodziny, pastuszków, owieczek, aniołów. A jak to wydarzenie Betlejemskiej Nocy zaprezentują mali artyści można się przekonać udając się na ich występ.  To ciekawa propozycja na niedzielne popołudnie.

Tradycyjnie już, o godz. 16:00 w Sanktuarium będzie sprawowana Eucharystia

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-14 07:38:23
miniaturka

Papież do włoskiej policji chroniącej Watykan: służba pielgrzymom

„Jesteście w pewnym sensie «aniołami stróżami» Placu św. Piotra” – tak określił Papież pracowników inspektoratu włoskiej policji przy Watykanie.
2017-01-14 08:06:20
miniaturka

McVatican dla bezdomnych

Powstały ostatnio przy Watykanie Mc Donald’s będzie wspierał bezdomnych. W każdy poniedziałek ta znana sieć fast foodów wyda potrzebującym tysiąc posiłków.
2017-01-14 08:36:45
miniaturka

Włochy: rząd z Kościołem otwiera kolejne korytarze humanitarne

Kolejnych pięciuset uchodźców dotrze z Afryki do Włoch dzięki bezpiecznym korytarzom humanitarnym. Specjalne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane między rządem Włoch, tamtejszym episkopatem i Wspólnotą św. Idziego.
2017-01-14 12:11:58
miniaturka

Wieliczka: wręczenie honorowego obywatelstwa kard. Dziwiszowi

Uroczystość nadania Honorowego Obywatelstwa Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi odbędzie się dzisiaj w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto" w Wieliczce.
2017-01-14 12:37:30
miniaturka

Bp Nitkiewicz: dialog lekarstwem na strach i poczucie zagrożenia (rozmowa)

Dialog pomiędzy ludźmi różnych religii i przekonań stanowi najlepszy sposób na strach i poczucie zagrożenia - mówił w rozmowie z KAI bp Krzysztof Nitkiewicz po V Europejskim Forum katolicko-prawosławnym.
2017-01-14 13:03:32
miniaturka

Poznań: kolędowanie i kwesta na rzecz dzieci z Syrii

Z myślą o dzieciach z syryjskiego miasteczka Malula kolędowano wczoraj wieczorem w parafii na poznańskiej Ławicy. Podczas koncertu odbyła się kwesta na rzecz odbudowy szkoły podstawowej, która ucierpiała w wyniku działań wojennych.