Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-11 16:56
Ewa Kotowska-Rasiak

Dziękczynienie za Telewizję Internetową „Dom Józefa”

W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odprawiona została Msza św. z okazji pierwszej rocznicy działalności Telewizji Internetowej „Dom Józefa”, której przewodniczył ks. prałat Jacek Plota, kustosz kaliskiej bazyliki. Podczas Eucharystii modlono się za pracowników telewizji i widzów.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W homilii ks. Dariusz Brylak odwołując się do dzisiejszej Ewangelii przekonywał, że chrześcijanin powinien na co dzień świadczyć o Jezusie. Wskazywał też na początki powstawania Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.Podkreślał, że telewizja spełnia rolę ewangelizacyjną. - Zakończył się Rok Miłosierdzia, a rozpoczął się Rok Świadectwa, a papież Franciszek nam mówi, że podstawowym czynem miłosierdzia jest głoszenie Słowa Bożego – powiedział kaznodzieja. Osobom zaangażowanym w tworzenie telewizji dziękował ks. prałat Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Po odmówiono litanię do św. Józefa i zawierzono patronowi pracowników i widzów Telewizji Internetowej „Dom Józefa”. Wraz z ks. prałatem Jackiem Plotą Mszę św. koncelebrowali: ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii św. Augustyna w Kostowie, ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, ks. Mateusz Puchała i ks. Tomasz Jakubowski, redaktorzy radia, ks. Marcin Nowicki, wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kraszewicach i ks. Piotr Machała, wikariusz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.


Telewizję Internetową Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa” powołał do istnienia 11 stycznia 2016 r. biskup kaliski Edward Janiak. Za organizację i funkcjonowanie telewizji internetowej „Dom Józefa” odpowiedzialny jest Piotr Nowicki. - Ten pierwszy rok to poznawanie diecezji i księży, którzy w przyszłości będą angażować się w rozwój telewizji. Przez ten rok zaistnieliśmy w świadomości diecezjan. Coraz więcej ludzi wie, że można obejrzeć ważniejsze wydarzenia z naszej diecezji na żywo w internecie. Warto dodać, że od stycznia do września odnotowaliśmy 1 mln wejść na portal. Mocnym punktem naszej ramówki są komentarze do Ewangelii. Codziennie można posłuchać komentarza przygotowanego przez różnych księży z diecezji – mówi Piotr Nowicki. Na portalu internetowym telewizji dostępne są relacje z uroczystości diecezjalnych, koncertów, konkursów i innych ważnych wydarzeń Kościoła Kaliskiego. Do najważniejszych działów można zaliczyć: codzienny komentarz do Ewangelii, retransmisje Mszy św., homilie i konferencje, wydarzenia z diecezji kaliskiej. Jest też dział Sanktuarium św. Józefa, w którym można obejrzeć na żywo transmisje i relacje z różnych uroczystości. Warto dodać, że telewizja towarzyszyła Pieszej Pielgrzymce Kaliskiej na Jasną Górę i prowadziła transmisje z wydarzeń w ramach Dni w Diecezji w Kaliszu, które odbywały się przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Telewizja Internetowa „Dom Józefa” działa pod adresem internetowym www.domjozefa.tv.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-01-11 15:43:24
miniaturka

Zostań wolontariuszem hospicyjnym – XXI edycja kursu

Hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na XXI edycję kursu dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. Kolejne spotkania z możliwością zapisów we wtorki: 10, 17 i 24 stycznia 2017 roku, o godzinie 18.00, w siedzibie Caritas w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają ukończone 18 lat. Bliższych informacji udziela biuro Hospicjum Domowego Caritas: Łódź, ul. Zgierska 121, tel.: 42 636 24 08 lub 607 617 090.
2017-01-11 16:05:26
miniaturka

Niezłomni księża z więzienia na Rakowieckiej

Abp Antoni Baraniak, bp Czesław Kaczmarek, ks. Zygmunt Kaczyński, ks. Rudolf Marszałek - wszystkich duchownych łączy jedno - męczarnie w warszawskim więzieniu przy ul. Rakowieckiej, gdzie poddawano ich licznym torturom, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. - Byli to księża niezłomni, którzy dali wyjątkowe świadectwo swojej wiary - przyznał Tadeusz Płużański, historyk, prezes fundacji „Łączka”, przybliżając w rozmowie z KAI losy nieugiętych duchownych.
2017-01-11 16:24:58
miniaturka

Oświadczenie Caritas Polska ws. działań charytatywnych Caritas i WOŚP

Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań - napisał w przesłanym KAI oświadczeniu dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz. Wyjaśnił też, że Caritas Ordynariatu Polowego WP, zaangażowana w sobotnią zbiórkę na rzecz ofiary wojny syryjskiej, jest organizacją niezależną, która została poproszona o udział w wydarzeniach realizowanych przez Wojsko Polskie, zgodnie ze swoją misją statutową.
2017-01-11 17:13:06
miniaturka

Katecheza środowa: nadzieja tylko w Bogu, a nie w bożkach

Człowiek potrzebuje nadziei, ale należy ją pokładać w tym, co naprawdę może nam pomóc i nadać sens naszemu życiu – mówił Franciszek na audiencji ogólnej.
2017-01-11 17:36:35
miniaturka

Katolicki arcybiskup Moskwy: wizyta Papieża w Rosji możliwa

W wywiadzie dla włoskiej agencji katolickiej SIR na pytanie kiedy będzie możliwa wizyta Papieża w stolicy Rosji albo patriarchy moskiewskiego w Rzymie, abp Pezzi odpowiedział: „Nie wiem, jak długo trzeba będzie czekać, ale myślę, że nie stanowi to już obecnie problemu”.
2017-01-11 18:13:20
miniaturka

DR Konga: episkopat główny mediator w konflikcie konstytucyjnym

Zarówno prezydent, jak i opozycja Demokratycznej Republiki Konga, uzależniają dalsze rozmowy zmierzające do rozwiązania kryzysu od aktywnego udziału w nich strony kościelnej.