Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-11 16:56
Ewa Kotowska-Rasiak

Dziękczynienie za Telewizję Internetową „Dom Józefa”

W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odprawiona została Msza św. z okazji pierwszej rocznicy działalności Telewizji Internetowej „Dom Józefa”, której przewodniczył ks. prałat Jacek Plota, kustosz kaliskiej bazyliki. Podczas Eucharystii modlono się za pracowników telewizji i widzów.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W homilii ks. Dariusz Brylak odwołując się do dzisiejszej Ewangelii przekonywał, że chrześcijanin powinien na co dzień świadczyć o Jezusie. Wskazywał też na początki powstawania Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.Podkreślał, że telewizja spełnia rolę ewangelizacyjną. - Zakończył się Rok Miłosierdzia, a rozpoczął się Rok Świadectwa, a papież Franciszek nam mówi, że podstawowym czynem miłosierdzia jest głoszenie Słowa Bożego – powiedział kaznodzieja. Osobom zaangażowanym w tworzenie telewizji dziękował ks. prałat Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Po odmówiono litanię do św. Józefa i zawierzono patronowi pracowników i widzów Telewizji Internetowej „Dom Józefa”. Wraz z ks. prałatem Jackiem Plotą Mszę św. koncelebrowali: ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii św. Augustyna w Kostowie, ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, ks. Mateusz Puchała i ks. Tomasz Jakubowski, redaktorzy radia, ks. Marcin Nowicki, wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kraszewicach i ks. Piotr Machała, wikariusz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.


Telewizję Internetową Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa” powołał do istnienia 11 stycznia 2016 r. biskup kaliski Edward Janiak. Za organizację i funkcjonowanie telewizji internetowej „Dom Józefa” odpowiedzialny jest Piotr Nowicki. - Ten pierwszy rok to poznawanie diecezji i księży, którzy w przyszłości będą angażować się w rozwój telewizji. Przez ten rok zaistnieliśmy w świadomości diecezjan. Coraz więcej ludzi wie, że można obejrzeć ważniejsze wydarzenia z naszej diecezji na żywo w internecie. Warto dodać, że od stycznia do września odnotowaliśmy 1 mln wejść na portal. Mocnym punktem naszej ramówki są komentarze do Ewangelii. Codziennie można posłuchać komentarza przygotowanego przez różnych księży z diecezji – mówi Piotr Nowicki. Na portalu internetowym telewizji dostępne są relacje z uroczystości diecezjalnych, koncertów, konkursów i innych ważnych wydarzeń Kościoła Kaliskiego. Do najważniejszych działów można zaliczyć: codzienny komentarz do Ewangelii, retransmisje Mszy św., homilie i konferencje, wydarzenia z diecezji kaliskiej. Jest też dział Sanktuarium św. Józefa, w którym można obejrzeć na żywo transmisje i relacje z różnych uroczystości. Warto dodać, że telewizja towarzyszyła Pieszej Pielgrzymce Kaliskiej na Jasną Górę i prowadziła transmisje z wydarzeń w ramach Dni w Diecezji w Kaliszu, które odbywały się przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Telewizja Internetowa „Dom Józefa” działa pod adresem internetowym www.domjozefa.tv.Podziel się tym materiałem z innymi: