Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-10 08:24
Anna Bajon

Moskwa: katolickie uroczystości Objawienia i Chrztu Pańskiego

Moskiewscy katolicy obchodzili uroczystości Objawienia i Chrztu Pańskiego razem ze swoim arcybiskupem Paolo Pezzim. W piątek 6 stycznia wieczorem przewodniczył on Mszy w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP, a w niedzielę tradycyjnie nawiedził parafię św. Olgi.

Abp Paolo Pezzi
Autor/źródło: wikipedia commons

W homilii w święto Chrztu Pańskiego powiedział, że w niezwykłym wydarzeniu chrztu, którego Jezus nie musiał przyjmować, ukazał On swoje bóstwo i prawdę o sobie. Podczas Mszy św. abp Pezzi ochrzcił dwoje dzieci i podkreślił, że chrzest jest ważny dla każdego, gdyż działa w człowieku całe życie, nawet jeśli są momenty kiedy człowiek zapomina o swoim powołaniu chrześcijanina.

Po Mszy proboszcz o. Dariusz Pielak SVD zaprosił wszystkich wiernych na uroczystą agapę, a później do śpiewania kolęd w różnych językach. Wybrzmiały kolędy rosyjskie, polskie, włoskie, hiszpańskie i ukraińskie. Abp Pezzi żartował, że powtórzyło się wydarzenie z wieczernika podczas Zesłania Ducha Świętego. Zanim udzielił błogosławieństwa zebranym na agapie parafianom, powiedział, że jadąc rano do kościoła św. Olgi zauważył na wyjątkowo błękitnym niebie nad Moskwą tęczę, którą zinterpretował jako znak Przymierza Boga z ludźmi w to święto, podobnie jak to było w czasach Noego.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-10 07:22:19
miniaturka

Ambasador Kotański: mocne słowa Papieża, bo sytuacja jest trudna

W dorocznej audiencji dla korpusu dyplomatycznego po raz pierwszy uczestniczył nowy ambasador Polski Janusz Kotański.
2017-01-10 07:36:24
miniaturka

Manila: prawie 2 mln wiernych na procesji Czarnego Nazarejczyka

Zaostrzone środki bezpieczeństwa towarzyszyły tradycyjnej procesji Czarnego Nazarejczyka, która przeszła dziś ulicami Manili. Władze szacują, że w trwających kilkanaście godzin obchodach w całym mieście wzięło udział 1 mln 800 tys. Filipińczyków.
2017-01-10 08:22:29
miniaturka

Ks. Paweł Pasierbek SJ nowym kierownikiem Sekcji Polskiej RV

Sekcja polska Radia Watykańskiego ma od dzisiaj nowego kierownika. Został nim ks. Paweł Pasierbek, jezuita. Ma on 51 lat i pochodzi z Bestwiny koło Bielska Białej.
2017-01-10 10:23:34
miniaturka

Radom: przepełnione schroniska Caritas dla bezdomnych

W placówce dla mężczyzn było dzisiaj w nocy 26 osób. Miejsc jest 24. - Jeśli byłaby taka potrzeba, jesteśmy w stanie przyjąć nawet 40 osób - informuje Wojciech Dąbrowski, kierownik schroniska. W domu dla kobiet przebywa obecnie 17 pań i 4 dzieci.
2017-01-10 11:03:23
miniaturka

Kolejny Wieczór Maryjny z cyklu „Moja Mama jest Królową”

Tajemnicy Bożego Narodzenia poświęcony był trzeci Wieczór Maryjny z cyklu „Moja Mama jest Królową”. Gośćmi wieczoru byli o. Wojciech Dec, paulin i Urszula Mela, mama Janka, niepełnosprawnego zdobywcy dwóch biegunów.
2017-01-10 12:16:37
miniaturka

W roku 2016 co sześć minut chrześcijan umierał za wiarę

W roku 2016 co sześć minut chrześcijan umierał z powodu swej wiary – podaje mający swoją siedzibę w USA Ośrodek Badań Chrześcijaństwa w Świecie (Center for Study of Global Christianity). Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną w świecie.