Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-10 07:22
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Ambasador Kotański: mocne słowa Papieża, bo sytuacja jest trudna

W dorocznej audiencji dla korpusu dyplomatycznego po raz pierwszy uczestniczył nowy ambasador Polski Janusz Kotański.

Autor/źródło: pixabay

Dzieląc się swymi wrażeniami podkreślił on, że zarówno Papież, jak i dyplomaci zdają sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znajduje się dzisiaj świat. Dlatego też mocne słowa Franciszka o bezpieczeństwie i pokoju okazały się w tym kontekście bardzo trafne – uważa Janusz Kotański.

„Widać było, że Ojciec Święty jest przejęty sytuacją na świecie, że nie traci nadziei. Wierzy, że dobro zwycięży. Wyraźnie stwierdził, że sytuacja, w której jest tyle konfliktów, jest absolutnie niedopuszczalna. Trzeba zrobić wszystko, żeby dyplomacja działała dla pokoju. Widać tu znaczenie Stolicy Apostolskiej. W tym świecie rozchwianych autorytetów nadal Stolica Apostolska, nadal Ojciec Święty ze swoim przesłaniem pokoju przede wszystkim, przesłaniem walki z niewolnictwem, z handlem ludźmi, walki w obronie dzieci, w obronie bezbronnych jest tym autorytetem moralnym, który może skupiać. I to było widać. Reakcje ambasadorów są zawsze stonowane, jak to u dyplomatów, ale to przemówienie było mocne. Widać, że stoimy przed trudnym rokiem, pełnym wyzwań. No, a Ojciec Święty o Polsce pamięta, co dla nas jest bardzo ważne. Ja ze swej strony podziękowałem mu raz jeszcze za wizytę w Polsce i podkreśliłem, że rozpalił w Polsce płomień miłosierdzia i miłości” – powiedział Radiu Watykańskiemu ambasador Kotański.

kb / rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: dyplomaci, papież Franciszek, pokój, Stolica Apostolska, Janusz Kotański, dyplomacja