Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-09 13:21
Waldemar Wesołowski

Trzej Królowie w Karpaczu

W zaśnieżonym Karpaczu do Mędrców ze Wschodu dołączyli Trzej Królowie z Głogowa

Już po raz trzeci w parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Karpaczu wyruszył Orszak Trzech Króli. Kilkaset osób przemaszerowało ulicami Karpacza przy akompaniamencie kolęd oraz młodych aktorów z naszych szkół, którzy przedstawiali scenki jasełkowe. Orszak Trzech Króli już mocno wpisał się w tradycję naszej parafii. Uczestnictwo w barwnym pochodzie jest manifestacją przywiązania do życia zgodnego z tradycjami wiary i wartości chrześcijańskich. Zgodnie z rozpoczętą tradycją w naszej parafii nie zabrakło „szczodraków”. Chociaż było ich dużo, niestety nie wystarczyło dla wszystkich. Każdy chciał spróbować. Wypieki na kiermasz przygotowała kawiarnia „Spokojna”, za co serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Godyń. Dochód ze sprzedaży „Szczodraków” został przeznaczony na potrzeby naszej drużyny harcerskiej. Mimo mroźnej pogody frekwencja dopisała. Rozdano ponad 200 koron, których także zabrakło. Podczas Orszaku towarzyszyły nam zwierzęta z miasteczka Western City, za co składamy podziękowania panu Jerzemu Pokojowi. W tym roku spotkała nas miła niespodzianka. W orszaku pojawili się Mędrcy, którzy przybyli z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, z Głogowa. W rozmowie zdradzili nam, że co roku pojawiają się w innym mieście w uroczystość Objawienia Pańskiego.
 

Danuta Kowalczyk


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-01-09 07:40:39
miniaturka

Brazylia: priorytety ewangelizacji

„Obecnie zajmujemy się głównie ewangelizacją Amazonii, ponieważ trudno znaleźć misjonarzy – kiedyś zakonnicy z Europy podejmowali ten wysiłek, teraz już nie” powiedział kard. Sérgio da Rocha.
2017-01-09 08:35:05
miniaturka

Arcybiskup stolicy Paragwaju o problemach społecznych

Podstawowe problemy Paragwaju, takie jak plaga narkotyków, porwania czy dramat bezdomnych, wskazał metropolita Asunción abp Edmundo Valenzuela Mellid SDB podczas Mszy na zakończenie minionego roku.
2017-01-09 08:50:04
miniaturka

Wenezuela: biskupi z laikatem o reformie kraju

„Kościół w komunii ku Wenezueli sprawiedliwszej i bardziej wierzącej” – pod takim hasłem obraduje w Caracas episkopat tego kraju wspólnie z przedstawicielami laikatu.
2017-01-09 14:12:46
miniaturka

Bp Janiak: od mędrców można nauczyć się wytrwałego poszukiwania Pana Boga

- Od mędrców można nauczyć się wytrwałego poszukiwania Pana Boga, który jest prawdą i miłością – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w uroczystość Objawienia Pańskiego przewodniczył uroczystej Mszy św. w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.
2017-01-09 17:14:36
miniaturka

Abp Gądecki: naukowcom potrzebna jest cnota pokory

W pracy intelektualnej i dydaktycznej jest niezbędna cnota pokory. Ona chroni nas od próżności zamykającej dostęp do prawdy – mówił do profesorów i studentów teologii UAM w Poznaniu abp Stanisław Gądecki.
2017-01-09 17:47:08
miniaturka

Papież na Mszy: poznawajmy, adorujmy i naśladujmy Jezusa

Po Bożym Narodzeniu zaczyna się tzw. okres zwykły roku liturgicznego, ale w centrum chrześcijańskiej egzystencji pozostaje Chrystus. Na tej myśli Ojciec Święty skupił się w swojej homilii podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty.