Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-10-27 16:15
jz / KAI

Za tydzień konferencja przedsiębiorców chrześcijańskich "Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”

O tym, jak ważne jest wdrażanie Bożych zasad w życiu zawodowym, przekonało się już wielu przedsiębiorców. Nie każdy jednak wie, jak korzystać z tych zasad, aby odnieść sukces materialny i duchowy, nie tracąc zaufania ludzi.

Zachęcać do tego będą uczestnicy konferencji „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”, która 5 i 6 listopada odbędzie się w Poznaniu. Wydarzenie to, współorganizowane m.in. przez Fundację Dzieł Chrześcijańskiego Biznesu oraz Ogólnopolskie Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”, zainicjowane zostało z okazji Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Zdaniem uczestników zorganizowanej 27 października w Warszawie konferencji prasowej, spotkanie „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie odkrywania i budowania biznesów w oparciu o katolicki system wartości. Coraz więcej przedsiębiorców odszukuje swoją tożsamość jako dzieci Kościoła i chce kierować się w życiu Bożymi zasadami – stwierdzenie to zyskuje sobie coraz większe uznanie w różnych środowiskach opiniotwórczych.

W Poznaniu omówione zostaną cztery zagadnienia uporządkowane według swoistej hierarchii wartości ludzi biznesu: „Bóg”, „rodzina”, „firma”, „hojność”. Organizator konferencji ks. Rafał Ostrowski wyjaśnił, że Bóg w każdej dziedzinie życia chrześcijanina zawsze powinien być na pierwszym miejscu; rodzina - jako powołanie stałe - musi być przed obowiązkami służbowymi, które mają charakter powołania zmiennego, a mając już firmę można wybrać drogę chciwości albo hojności. "Hojność jest tym, co ocala człowieczeństwo" – zwrócił uwagę organizator konferencji.

W stolicy Wielkopolski przedsiębiorcy będą mogli zastanowić się nad tym, czy możliwy jest prymat Boga w ich życiu, czy możliwe jest zachowanie równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym, jak skutecznie prowadzić działalność gospodarczą oraz jak zysk może przerodzić się w hojność.

Mszę dla uczestników konferencji odprawi metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Pobłogosławi również deklarację jedności przedsiębiorców. Dokument, który dostępny jest już na stronie www.deklaracjajednosci.pl , jest zaproszeniem dla ludzi biznesu, aby uznali Jezusa Chrystusa za Pana i Zbawiciela całego świata, aby przyjęli Jego władzę i zobowiązali się przestrzegać w swojej działalności Prawa Bożego. Dokument wzywa ich także do podejmowania współpracy na polu poznania Bożych zasad obowiązujących w działalności gospodarczej i do wprowadzania ich w życie. Zdaniem ks. Ostrowskiego taka deklaracja ma służyć budowaniu płaszczyzny porozumienia w realizowaniu tych celów.

Kapłan podkreślił, że konferencja ma być spotkaniem praktyków. Dlatego wezmą w niej udział przedsiębiorcy i menadżerowie z całej Polski, m.in. Marek Świeży - pomysłodawca Duszpasterstwa „Talent”, właściciel firmy Chomok S.J. z Gdowa, Jan Bierówka - dyrektor i współwłaściciel firmy Befaszczot Sp. z o.o w Bielsku-Białej, Lidia i Zenon Kufelowie z Trójmiasta - współwłaściciele PHU Metalex S.c., Roman Trzaskalik - prezes Euro Centrum z Katowic, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów Nostra Res, Tomasz Desko - prezes Grupy Cermag oraz Wojciech Nowicki i Jerzy Mika.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dzieła Chrześcijańskiego Biznesu. Współorganizatorami są: Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”, Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menedżerów Nostra Res, Katedra Teologii Pastoralnej i Nauk Pomocniczych UKSW, a także Publiczne Gimnazjum Katolickie im. Stanisława Kostki w Poznaniu. Szczegóły dotyczące konferencji dostępne na stronie www.brfh.pl .

mip (KAI) / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Poznań, Bóg, Rodzina, Firma, Hojność, Fundacja Dzieła Chrześcijańskiego Biznesu