Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-09 08:47
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Wenezuela: biskupi z laikatem o reformie kraju

„Kościół w komunii ku Wenezueli sprawiedliwszej i bardziej wierzącej” – pod takim hasłem obraduje w Caracas episkopat tego kraju wspólnie z przedstawicielami laikatu.

Caracas, Wenezuela
Autor/źródło: pixabay

Kryzys polityczny, ekonomiczny i humanitarny, który w ostatnich latach mocno dotknął Wenezuelczyków, jest wielkim wyzwaniem także dla Kościoła. Dlatego biskupi chcą przedyskutować ten problem, by móc stawić mu czoła, wspólnie ze świeckimi. W duchu rozeznania i dialogu podejmują wyzwania i potrzeby, przed którymi stoi Wenezuela, aby na tej podstawie móc wypracować konkretny plan działania. Dzięki niemu będą mogli współpracować w nie cierpiącej zwłoki transformacji społecznej i politycznej kraju.

pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-09 07:17:42
miniaturka

Włoski Kongres Powołaniowy

Na Krajowym Kongresie Powołaniowym, zorganizowanym od 3 do 5 stycznia w Rzymie przez włoski episkopat, nie zabrakło świadectw księży i osób konsekrowanych.
2017-01-09 07:40:39
miniaturka

Brazylia: priorytety ewangelizacji

„Obecnie zajmujemy się głównie ewangelizacją Amazonii, ponieważ trudno znaleźć misjonarzy – kiedyś zakonnicy z Europy podejmowali ten wysiłek, teraz już nie” powiedział kard. Sérgio da Rocha.
2017-01-09 08:35:05
miniaturka

Arcybiskup stolicy Paragwaju o problemach społecznych

Podstawowe problemy Paragwaju, takie jak plaga narkotyków, porwania czy dramat bezdomnych, wskazał metropolita Asunción abp Edmundo Valenzuela Mellid SDB podczas Mszy na zakończenie minionego roku.
2017-01-09 13:24:02
miniaturka

Trzej Królowie w Karpaczu

W zaśnieżonym Karpaczu do Mędrców ze Wschodu dołączyli Trzej Królowie z Głogowa
2017-01-09 14:12:46
miniaturka

Bp Janiak: od mędrców można nauczyć się wytrwałego poszukiwania Pana Boga

- Od mędrców można nauczyć się wytrwałego poszukiwania Pana Boga, który jest prawdą i miłością – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w uroczystość Objawienia Pańskiego przewodniczył uroczystej Mszy św. w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.
2017-01-09 17:14:36
miniaturka

Abp Gądecki: naukowcom potrzebna jest cnota pokory

W pracy intelektualnej i dydaktycznej jest niezbędna cnota pokory. Ona chroni nas od próżności zamykającej dostęp do prawdy – mówił do profesorów i studentów teologii UAM w Poznaniu abp Stanisław Gądecki.