Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-08 17:04
RV/mm

Papież ofiaruje pomoc bezdomnym Rzymu

W związku z panującymi w Rzymie mrozami Ojciec Święty podjął decyzję o poszerzeniu zakresu pomocy oferowanej bezdomnym przez Urząd Dobroczynności Apostolskiej - poinformował jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski.

Autor/źródło: pixabay.com

Po pierwsze noclegownie watykańskie pozostają otwarte 24 godziny na dobę, oferując możliwość pozostania w cieple oraz jedzenie, nawet gdy większość miejsc jest już zajęta. Tym, którzy nie chcą skorzystać z takiej oferty, rozdaje się specjalne śpiwory odpowiednie na niskie temperatury, a także oferuje przynajmniej samochody jako ochronę przed mrozem podczas snu.

Ponadto jałmużnik papieski podkreślił, iż rozbudowano także inne sposoby zwyczajnej pomocy bezdomnym Wiecznego Miasta. Chodzi tu m.in. o rozdawanie przez niego osobiście zupy, kanapek czy gorącej czekolady podczas późnych godzin nocnych. Pomaga mu w tym zarówno włoskie wojsko, jak i Gwardia Szwajcarska.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-08 13:18:08
miniaturka

Papież ochrzcił 28 dzieci

28 niemowląt – 13 dziewczynek i 15 chłopców ochrzcił dziś Franciszek w Kaplicy Sykstyńskiej. Trzech chłopców przybrało imię Franciszek, a dwóch innych przybrało je jako drugie. Tradycyjnie w niedzielę Chrztu Pańskiego papież chrzci niemowlęta.
2017-01-08 14:03:32
miniaturka

Bp Wilski ochrzcił dzieci z Domu Ochrony Życia Poczętego

W Niedzielę Chrztu Pańskiego bp Teofil Wilski ochrzcił czworo dzieci z Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie prowadzonego przez zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Chrzest odbył się w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
2017-01-08 14:46:23
miniaturka

Zamiast kolędowych obrazków oryginalne kartki od młodzieży

Oryginalne kartki świąteczne, przygotowane przez młodzież, wręcza podczas kolędy ks. Eugeniusz Burzyk, proboszcz parafii MB Bolesnej w Jawiszowicach.
2017-01-08 17:26:35
miniaturka

Papież o swoich podróżach: jeżdżę do krajów, którym mogę pomóc

- Wolę jeździć do krajów, którym mogę trochę pomóc, które przeżywają lub przeżywały poważne kłopoty - powiedział papież Franciszek w wywiadzie udzielonym watykaniście włoskiego dziennika „La Stampa” Andrei Torniellemu.
2017-01-08 17:42:28
miniaturka

Rosja: Prawosławne Boże Narodzenie

W soborze katedralnym w Moskwie patriarcha Cyryl odprawił w nocy z 6 na 7 stycznia liturgię Bożego Narodzenia. W bezpośredniej transmisji telewizyjnej życzył Rosjanom bliższego kontaktu z Bogiem objawionym w betlejemskiej stajence.
2017-01-08 18:16:40
miniaturka

Premier Beata Szydło w Kalwarii Zebrzydowskiej

Premier Beata Szydło uczestniczyła w mszy św. dla przewodników, asyst i orkiestr kalwaryjskich, spotkała się także ze wspólnotami klasztoru i seminarium duchownego ojców bernardynów.