Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-08 13:53
KAI/mm

Bp Wilski ochrzcił dzieci z Domu Ochrony Życia Poczętego

W Niedzielę Chrztu Pańskiego bp Teofil Wilski ochrzcił czworo dzieci z Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie prowadzonego przez zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Chrzest odbył się w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Autor/źródło: pixabay.com

W homilii celebrans nawiązał do chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Przypomniał, że każdy człowiek przez przyjęcie chrztu św. został włączony w wielką wspólnotę wiary. – W obrzędach chrztu św. rodzice i chrzestni przyrzekają, że będą wychowywać dzieci w duchu wiary. Każdy człowiek przez życie w rodzinie, atmosferę życia religijnego, otwartość na Słowo Boże powinien dojrzewać w rozumieniu Chrystusa, rozumieniu chrześcijaństwa, rozumienia życia według Ewangelii, by być chrześcijaninem – powiedział kaznodzieja.

Podkreślił, że chrzest otwiera człowieka na przyjęcie Chrystusa do swojego życia. - My jesteśmy ludźmi Chrystusa, w Nim widzimy nasze zbawienie, w Nim widzimy światło na drogę naszego życia, w Nim widzimy sens naszego życia. Jesteśmy chrześcijanami i do tego starajmy się dorastać. Ważne jest, żebyśmy byli chrześcijanami nie tylko z nazwy, ale byśmy otwierali się na Chrystusa i pogłębiali swoją jedność z Nim – powiedział bp Wilski.

W swoim słowie ks. prał. Jacek Plota wskazał, że w Sanktuarium św. Józefa w każdy pierwszy czwartek miesiąca odbywa się modlitwa w intencji obrony poczętego życia. Dodał, że od 13 lat nabożeństwo transmitowane jest przez Telewizję Trwam i Radio Rodzina. – W tym roku minie 20 lat od wizyty Jana Pawła II w Kaliszu. Ojciec Święty długo modlił się przed cudownym obrazem św. Józefa i tutaj zawierzył wszystkie rodziny oraz obronę poczętego życia. Prosił, aby w Sanktuarium św. Józefa modlić się w tych intencjach – zaznaczył kustosz kaliskiej bazyliki.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego w Sanktuarium św. Józefa ochrzczono trzy dziewczynki Dagmarę, Monikę i Patrycję oraz chłopca Oskara. Wraz z matkami i rodzicami chrzestnymi modliły się s. Rafaela i s. Anabel ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Odolanowie.

Dom Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie istnieje od 2000 r. Jest wyjątkowym i unikalnym miejscem w skali kraju, gdzie nastoletnie matki i kobiety po przejściach uczą się na nowo żyć. Ośrodek prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Według regulaminu na terenie domu panie mogą przebywać do pół roku, ale zdarzają się sytuacje, że matki pozostają dłużej. Do ośrodka przybywają kobiety z całej Polski. Podopieczne mają swoje obowiązki: zajmują się sprzątaniem, gotowaniem, odprowadzaniem dzieci do przedszkola i szkoły.

ek / Kalisz

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-08 12:56:43
miniaturka

Turcja: niepokój chrześcijan pomimo wsparcia rządowego

"Chociaż możemy poruszać się po mieście bez przeszkód, wierni, co zrozumiałe, odczuwają obawy przed przychodzeniem na Msze i uczestnictwo w liturgiach spadło" – powiedział wikariusz apostolski w Stambule.
2017-01-08 13:09:30
miniaturka

Egipt: prezydent obiecał, że wybuduje kościół i meczet

Zgodnie z zapewnieniami prezydenta w planowanej nowej stolicy na przedmieściach starej wybudowane zostaną największy w kraju kościół i meczet. Już przeznaczono na ten projekt 100 tys. egipskich funtów.
2017-01-08 13:18:08
miniaturka

Papież ochrzcił 28 dzieci

28 niemowląt – 13 dziewczynek i 15 chłopców ochrzcił dziś Franciszek w Kaplicy Sykstyńskiej. Trzech chłopców przybrało imię Franciszek, a dwóch innych przybrało je jako drugie. Tradycyjnie w niedzielę Chrztu Pańskiego papież chrzci niemowlęta.
2017-01-08 14:46:23
miniaturka

Zamiast kolędowych obrazków oryginalne kartki od młodzieży

Oryginalne kartki świąteczne, przygotowane przez młodzież, wręcza podczas kolędy ks. Eugeniusz Burzyk, proboszcz parafii MB Bolesnej w Jawiszowicach.
2017-01-08 17:13:18
miniaturka

Papież ofiaruje pomoc bezdomnym Rzymu

W związku z panującymi w Rzymie mrozami Ojciec Święty podjął decyzję o poszerzeniu zakresu pomocy oferowanej bezdomnym przez Urząd Dobroczynności Apostolskiej - poinformował jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski.
2017-01-08 17:26:35
miniaturka

Papież o swoich podróżach: jeżdżę do krajów, którym mogę pomóc

- Wolę jeździć do krajów, którym mogę trochę pomóc, które przeżywają lub przeżywały poważne kłopoty - powiedział papież Franciszek w wywiadzie udzielonym watykaniście włoskiego dziennika „La Stampa” Andrei Torniellemu.