Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-08 08:14
BP KEP/mm

Abp Gądecki złożył życzenia prawosławnym i grekokatolikom [tekst życzeń]

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w imieniu wiernych i duchownych Kościoła rzymskokatolickiego złożył w sobotę życzenia świąteczne prawosławnym i grekokatolikom.

Autor/źródło: episkopat.pl

Życzenia dla prawosławnych:

Warszawa, dnia 7 stycznia 2017 roku

Eminencjo, Wielce Błogosławiony

Arcybiskupie Metropolito Warszawy i Całej Polski!

Kościół prawosławny obchodzi dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z tej okazji, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce – na ręce Waszej Eminencji, jako zwierzchnika Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego – chciałbym przekazać serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim braciom i siostrom prawosławnym w naszej ojczyźnie.

Celebracja tajemnicy Bożego Narodzenia pozwala nam kolejny raz zbliżyć się do prawdy o Bogu, który chce być bliskim każdemu z nas; chce wypełnić światłem swojej świętej obecności nasze życie, nasze sprawy, które często – przez grzech – spowite są ciemnościami śmierci.

Życzę Waszej Eminencji, wypełniającej pokojem, duchowej pielgrzymki do betlejemskiej groty, głębokiego spotkania z Nowonarodzonym, które napełni niegasnącą nadzieją oraz budzącej zachwyt i wlewającej nieprzemijającą radość kontemplacji oblicza Zbawiciela.

 Niech świadomość obecności Słowa, które stało się Ciałem i rozbiło namiot pośród nas (por. J 1,14), towarzyszy we wszelkich inicjatywach Kościoła prawosławnego w Polsce.

Z braterskim szacunkiem i modlitwą,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


Życzenia dla grekokatolików:


Warszawa, 7 stycznia 2017 roku

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie,

Kościół katolicki obrządku bizantyjsko-ukraińskiego obchodzi dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z tej okazji, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce – na ręce Waszej Ekscelencji, jako Arcybiskupa Metropolity Przemysko-Warszawskiego – chciałbym złożyć serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe.

Jak mówił Ojciec Święty Franciszek podczas Mszy Świętej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, odprawianej w lipcu w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, w Jezusie Chrystusie Trójjedyny Bóg objawia się nam jako „bliski, mały i konkretny”.

Życzę zatem Waszej Ekscelencji, aby celebrując tajemnicę narodzin Boga, cała wspólnota wiernych obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Polsce, odkrywała piękno Boga bliskiego, małego i konkretnego, prosząc o łaskę nieustannej przemiany własnych serc, aby codziennie stawały się coraz bardziej podobne do serca Nowonarodzonego.

Niech orędzie betlejemskiej nocy zagości we wszystkich domach i parafiach wnosząc pokój, radość i pewność, że Bóg chce być zawsze blisko każdego z nas.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie.

+Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

   

xpr-a/BP KEP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy