Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-08 06:27
Waldemar Wesołowski

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Leśnej

W Leśnej (diecezja legnicka) po raz pierwszy ulicami miasta przeszedł barwny Orszak Trzech Króli.

orszak prowadzili Mędrcy na koniach

6 stycznia 2017 r. Mędrcy Świata po raz pierwszy przewędrowali ulicami Leśnej, prowadząc barwny korowód, w którym uczestniczyli mieszkańcy miasta i okolic. Pierwszy raz w naszej miejscowości odbyła się to wydarzenie, którego celem jest promocja wartości rodzinnych i wspólnotowych oraz kultywowanie polskich tradycji związanych z obchodami Bożego Narodzenia.

Specjalnie na tę okazję, dzieci ze szkoły im. Jana Pawła II oraz młodzież z Gimnazjum, przygotowali pod okiem ks. Artura Kotrysa i katechetek korony, które zostały rozdane przed Orszakiem. Barwny korowód wyruszył po Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. Chrystusa Króla w Leśnej, następnie przeszedł ulicą Żeromskiego, do Rynku. Stamtąd wszyscy uczestnicy tego spotkanie udali się do Domu Kultury, gdzie uroczystość zwieńczyły jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku, których wspierali nauczyciele.

Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji tego wydarzenia należą się Panu Grzegorzowi Chyłkowi ze Stadniny Izery w Stankowicach oraz jeźdźcom: Agacie Potockiej, Benicie Nawrockiej i Oli Dubowik. Orszak Trzech Króli zorganizowany został przez Parafię pw. Świętego Jana Chrzciciela w Leśnej przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej.


tekst i foto Agnieszka Smolińska


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy