Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-06 14:56
Mateusz Kierczak

Skarby Diecezji Zdobyte

Cały adwent 2016 roku dzieci Diecezji Bielsko-Żywieckiej poszukiwały Skarbów. Skarbów ukazujących bogactwo naszej diecezji. Okazją do poszukiwań jest zbliżający się jubileusz 25-lecia istnienia diecezji.

Dziś, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Ksiądz Biskup Piotr Greger wylosował 25 Szczęśliwców, którzy otrzymali Nagrodę Główną. Adwentowa wytrwałość dzieci, które uczestniczyły we wszystkich Mszach świętych roratnich, została nagrodzona Skrzyniami pełnymi skarbów. W środku Zwycięzcy znaleźli mnóstwo słodyczy, piękny dyplom podpisany przez Księdza Biskupa Romana Pindla, potwierdzający otrzymanie Nagrody Odkrywcy Skarbów Diecezji oraz voucher na wycieczkę do Niepokalanowa.

Wielobarwny Orszak Trzech Króli zwieńczył Uroczystość w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Aleksandrowicach, przechodząc ulicami Bielska-Białej na Stary Rynek. Orszak stał się piękną okazją do dziękczynienia i uwielbienia Boga w radosnym kolędowaniu.

Młodym Zwycięzcom gratulujemy postawy, która jest odpowiedzią na słowa wypowiedziane przez Księdza Biskupa Piotra podczas homilii, o wytrwałości Mędrców w drodze za gwiazdą prowadzącą ich do Mesjasza.

Słowa wdzięczności dla wszystkich Organizatorów oraz Twórców rorat Odkrywcy Skarbów Diecezji, a także Orszaku Trzech Króli. Za włożony trud i serce gorące Bóg zapłać.

Foto MZ

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-01-05 19:09:56
miniaturka

ORSZAK TRZECH KRÓLI W OLSZTYNIE JUŻ JUTRO

Jak, co roku również jutro (6.01) po Mszy Świętej, która odbędzie się o godz. 11 ulicami Olsztyna przejdzie po raz czwarty Orszak Trzech Króli. Nie zabraknie wspólnego kolędowania i konkursu na ,,Najpiękniej przebraną rodzinę orszakową".
2017-01-05 20:24:05

ArtSnow...bo kreatywność nie zamarza zimą

Pod takim hasłem już w najbliższy poniedziałek (9.01) w restauracji ,,Browar Warmia" w Olsztynie będzie można spędzić kulturalny wieczór. Muzyka, poezja, sztuka to formy, które będą czekać na wszystkich zainteresowanych.
2017-01-05 20:39:21
miniaturka

Pogrzeb ks. kanonika Piotra Podolaka

Dnia 2 stycznia br. zmarł ks. Kanonik Piotr Podolak w wieku 49 lat. Zasłużył się bardzo jako kapłan Archidiecezji Warmińskiej.
2017-01-06 15:30:31
miniaturka

Orszak Trzech Króli już po raz czwarty w Tarnowskich Górach.

Tarnowskie Góry po raz kolejny włączyły się w inicjatywę Orszak Trzech Króli, która co roku organizowana jest w Polsce w Święto Objawienia Pańskiego. Tradycyjnie do orszaku dołączył król Jan III Sobieski.
2017-01-06 16:55:27
miniaturka

Orszak Trzech Króli w Bytomiu, z koksownikami w tle

Dziś już po raz piąty Bytomianie z całymi rodzinami wzięli dziś udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Orszak wyruszył około godziny 15.10 z trzech miejsc jednocześnie.
2017-01-06 17:18:18
miniaturka

Orszak Trzech Króli w Wałbrzychu

Ulicami Wałbrzycha przemaszerował dziś Orszak Trzech Króli, organizowany jak co roku przez Fundację Orszak Trzech Króli. Współorganizatorami były władze Wałbrzycha, Szczawna Zdroju oraz wałbrzyskie parafie. Orszak prowadzili trzej królowie, jadąc konno do szopki Betlejemskiej, a za nimi podążała liczna asysta, złożona z kilkuset mieszkańców Wałbrzycha i okolic.