Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-06 14:56
Mateusz Kierczak

Skarby Diecezji Zdobyte

Cały adwent 2016 roku dzieci Diecezji Bielsko-Żywieckiej poszukiwały Skarbów. Skarbów ukazujących bogactwo naszej diecezji. Okazją do poszukiwań jest zbliżający się jubileusz 25-lecia istnienia diecezji.

Dziś, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Ksiądz Biskup Piotr Greger wylosował 25 Szczęśliwców, którzy otrzymali Nagrodę Główną. Adwentowa wytrwałość dzieci, które uczestniczyły we wszystkich Mszach świętych roratnich, została nagrodzona Skrzyniami pełnymi skarbów. W środku Zwycięzcy znaleźli mnóstwo słodyczy, piękny dyplom podpisany przez Księdza Biskupa Romana Pindla, potwierdzający otrzymanie Nagrody Odkrywcy Skarbów Diecezji oraz voucher na wycieczkę do Niepokalanowa.

Wielobarwny Orszak Trzech Króli zwieńczył Uroczystość w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Aleksandrowicach, przechodząc ulicami Bielska-Białej na Stary Rynek. Orszak stał się piękną okazją do dziękczynienia i uwielbienia Boga w radosnym kolędowaniu.

Młodym Zwycięzcom gratulujemy postawy, która jest odpowiedzią na słowa wypowiedziane przez Księdza Biskupa Piotra podczas homilii, o wytrwałości Mędrców w drodze za gwiazdą prowadzącą ich do Mesjasza.

Słowa wdzięczności dla wszystkich Organizatorów oraz Twórców rorat Odkrywcy Skarbów Diecezji, a także Orszaku Trzech Króli. Za włożony trud i serce gorące Bóg zapłać.

Foto MZ


Podziel się tym materiałem z innymi: