Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-05 14:30
Anna Bajon / KAI

Diecezja płocka: pomoc dla dwunastu rodzin z Aleppo w Syrii

Dwanaście rodzin z pogrążonego w wojnie domowej Aleppo w Syrii objęła do tej pory swoją pomocą diecezja płocka w ramach projektu Caritas „Rodzina Rodzinie”.

Autor/źródło: caritas.pl

Zbiórka prowadzona jest wśród księży w dekanatach oraz w instytucjach diecezjalnych. Włączył się w nią również bp Piotr Libera.

Program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” polega na objęciu wsparciem materialnym rodzin z Syrii. Środki mogą przekazywać rodziny, osoby indywidualne, grupy religijne, parafie czy diecezje. W diecezji płockiej po apelu bp. Piotra Libery wzięli w niej udział księża z dekanatów oraz księża pracujący w instytucjach diecezjalnych.

Do tej pory dzięki uzyskanym środkom pomocą objęto dwanaście rodzin z pogrążonego w wojnie syryjskiego Aleppo. Dzięki temu rodziny, które są bardzo ubogie i nie mają środków nawet na żywność, otrzymują wsparcie umożliwiające im w miarę normalne funkcjonowanie: mogą kupić jedzenie, zapłacić za wynajem mieszkania czy kupić prąd.

Ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej informuje, że niewykluczone, iż pomocą zostanie objętych jeszcze więcej rodzin. Jeśli okoliczności pozwolą, uda się zebrać środki dla kolejnych rodzin, cierpiących głód i niedostatek, żyjących w ciągłym niebezpieczeństwie utraty zdrowia czy nawet życia.

Ponadto 15 stycznia w kościołach diecezji płockiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na ten cel. Zebrane środki za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na pomoc chrześcijańskim rodzinom w Syrii i Libanie.

Wszyscy diecezjanie zainteresowani pomocą mogą wybrać sobie konkretną rodzinę, której będą systematycznie pomagać dzięki stronie internetowej www.rodzina-rodzinie.caritas.pl.

eg / Płock

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-05 12:57:28
miniaturka

Papież Franciszek o Orszaku

W czasie środowej audiencji papież zwrócił się do uczestników Orszaku Trzech Króli.
2017-01-05 13:18:01
miniaturka

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Już po raz piąty, ulicami miasta przejdzie orszak, upamiętniający trzech Mędrców ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara. Podobnie, jak w latach ubiegłych orszak wyruszy z trzech różnych miejsc Bytomia, a tworzące je grupy spotkają się na Rynku.
2017-01-05 13:34:06
miniaturka

Para Prezydencka na Orszaku!

Para Prezydencka po raz drugi weźmie udział w Orszaku Trzech Króli. Tym razem w Cieszynie!
2017-01-05 14:37:36
miniaturka

Podsumowanie 2016 roku w licheńskim Sanktuarium

Kanonizacja o. Stanisława Papczyńskiego, rekolekcje charyzmatyczne z o. Johnem Bashoborą, obchody 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży zdominowały ubiegłoroczne wydarzenia w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Na analogicznym poziomie w stosunku do lat ubiegłych pozostała liczba pielgrzymów, którzy przybyli do Lichenia (pomiędzy 800 tysięcy a 1 milion wiernych).
2017-01-05 16:03:19
miniaturka

Norwegia: wszedł w życie rozdział Kościoła od państwa

1 stycznia 2017 r. wszedł w życie rozdział Kościoła luterańskiego od państwa w Norwegii. - Od tej pory biskupi, pastorzy i diakoni nie są już urzędnikami publicznymi, a rady duszpasterskie nie są instytucjami państwowymi.
2017-01-05 16:36:53
miniaturka
play

Jedyne miasto z Orszakiem Orszakiem Czterech Króli

Tarnowskie Góry, woj. śląskie, są jedynym miastem w Polsce, gdzie orszakiem podążają czterej królowie.