Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-03 16:04
iz / Radio Watykańskie

Kard. Maradiaga: budowanie pokoju zacznijmy od rozbrojenia serc

„Musimy rozpocząć rok od poszukiwania dróg pokoju w naszym świecie”. Tymi słowami honduraski kardynał Oscar Andrés Rodríguez Maradiaga SDB włączył się w ponawiany w tych dniach w wielu częściach świata apel o zaprzestanie przemocy i ustanie wojen. Na specjalnym nabożeństwie w stolicy Hondurasu Tegucigalpie modlił się z jej mieszkańcami, aby ustała wciąż panująca w licznych krajach świata przemoc.

Autor/źródło: pixabay

„Chcemy pokoju, a produkujemy broń, pragniemy pokoju, a stosujemy przemoc. Musimy zacząć ten rok od rozbrojenia naszych serc i szukania prawdziwego pokoju w świecie” – podkreślił arcybiskup honduraskiej stolicy. Przypomniał przy tym dramat tak wielu ludzi, którzy właśnie przez to, że zostali dotknięci różnymi przejawami przemocy, musieli emigrować ze swoich krajów. Wskazał, że sytuacja ta jest pewną konsekwencją życia bez odniesienia do Boga. „Kultura współczesna wyparła Boga z centrum życia człowieka i chce schować Go w kącie. To centrum zajęły dziś współczesne bożki” – zaznaczył kard. Rodríguez Maradiaga.

lg/ rv 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-03 11:39:46
miniaturka

bp Grzegorz Rys o pomaganiu

W każdy wtorek i piątek pytania i odpowiedzi, na które będą odpowiadać znani i lubiani. Zaproś ludzi tobie bliskich.
2017-01-03 15:11:18
miniaturka

Misjonarz z diecezji kieleckiej o święcie Objawienia Pańskiego w Indonezji

Święto Objawienia Pańskiego w Indonezji jest obchodzone w pierwszą niedzielę po Nowym Roku, czyli w 2017 roku przypada 8 stycznia. „Nie ma zwyczaju święcenia kredy i napisu na wejściowych drzwiach liter K + M + B, nie funkcjonuje też nazwa „święto Trzech Króli” – powiedział KAI sercanin ks. Józef Kurkowski, od 45 lat pracujący w Indonezji, obecnie w Dżakarcie w parafii św. Barnaby.
2017-01-03 15:33:10
miniaturka

Biskupi prawosławni zaniepokojeni sytuacją świata

Współczesna ludzkość coraz bardziej zapomina o Bogu, kierując się jedynie materialistycznymi dążeniami do ziemskich dóbr - napisali biskupi Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego (PAKP). W liście na Boże Narodzenie, które prawosławni obchodzić będą 7 stycznia, biskupi wezwali wiernych by żyli zgodnie z zasadami cerkwi oraz zachowywania duchowej kultury prawosławia.
2017-01-03 16:27:33
miniaturka

Brazylia: biskupi nawołują do walki z kryzysem moralnym

„Żyjemy w głębokim kryzysie etycznym, którego najbardziej widoczne oblicze stanowi korupcja czyniąca olbrzymie szkody całemu narodowi, a zwłaszcza najbiedniejszym” – wskazała Konferencja Episkopatu Brazylii w przesłaniu na nowy rok. Biskupi podkreślili konieczność sprzeciwienia się tym tendencjom, aby wprowadzić w kraju prawdziwy pokój, „fundament trwałego i pewnego porządku społecznego”.
2017-01-03 17:10:08
miniaturka

Turcja: chrześcijanie i muzułmanie razem przeciwko terroryzmowi

Chrześcijanie i muzułmanie Turcji zaniepokojeni są falą krwawego terroru przetaczającą się w ostatnich miesiącach przez ich kraj. Wskazuje na to wikariusz apostolski Anatolii zauważając, że zamachowcy z tzw. Państwa Islamskiego atakują wszystkich.
2017-01-03 17:29:39
miniaturka

Niestosowanie przemocy: hasło Dnia Pokoju i świadectwo z Indii

„Oby wyrzeczenie się przemocy stało się charakterystycznym stylem naszych decyzji, naszych relacji, naszych działań”. Te słowa ze swego najnowszego orędzia na Światowy Dzień Pokoju zamieścił dziś Ojciec Święty na twitterze.