Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-02 13:42
jz / KAI

Jutro pogrzeb ks. Jana Zygmunta Szymborskiego - egzorcysty Archidiecezji Warszawskiej

Uroczystości pogrzebowe ks. prałata Jana Zygmunta Szymborskiego, egzorcysty Archidiecezji Warszawskiej, odbędą się 3 stycznia w kościele parafialnym Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu. Duchowny zmarł 28 grudnia w wieku 94 lat.

Autor/źródło: Youtube, Michał Kondrat

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 3 stycznia o godz. 12.00, w kościele parafialnym Dzieciątka Jezus w Warszawie na Żoliborzu, przez kard. Kazimierza Nycza. O godz. 14.00 nastąpi złożenie ciała duchownego do grobu rodzinnego na Cmentarzu Powązkowskim (wejście przy bramie 4). 

Ks. prałat Jan Zygmunt Szymborski był wieloletnim proboszczem, a ostatnio rezydentem parafii Dzieciątka Jezus na Żoliborzu, egzorcystą Archidiecezji Warszawskiej (od 1999 r.). Został kapłanem w wieku 28 lat. Święcenia przyjął z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.

Proboszczem parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie był od 1971 roku, a niedawno został jej rezydentem. W przeszłości pracował jako notariusz Wydziału Duszpasterstwa Kurii, także jako wicedziekan dekanatu staromiejskiego i bielańskiego. Pełnił również funkcję kapelana sióstr niepokalanek. Był autorem wielu książek i publikacji.

ar / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: odeszli, ks. Jan Zygmunt Szymborski