Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-10-26 17:19
Anna Bajon / Caritas Polska

Polskie Rodziny ruszyły z pomocą rodzinom syryjskim!

Już ponad 150 rodzin syryjskich poszkodowanych w wojnie zostało objętych opieką przez Polaków biorących udział w programie Caritas - Rodzina Rodzinie.

Autor/źródło: Caritas Polska

Spersonalizowany program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego, uruchomiony na początku października, przygotowany został przez Caritas na prośbę Konferencji Episkopatu Polski. Pierwszym darczyńcą obejmującym pomocą syryjską rodzinę w Aleppo został abp Stanisław Gądecki, którego nazwisko otwiera dostępną na stronie internetowej projektu, listę darczyńców. W akcję włączyli się także m. in. szczecińscy Dominikanie oraz Zgromadzenie Sióstr Urszulanek.


Partnerami Caritas Polska w projekcie Rodzina Rodzinie są: Caritas syryjska i libańska oraz polska misja Sióstr Franciszkanek w Aleppo. Partnerzy przekazują informacje o rodzinach potrzebujących wsparcia do Caritas Polska, ta zaś umieszcza je na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl, gdzie każdy użytkownik internetu może poznać ich krótkie historie i podjąć się ich półrocznego wsparcia.


Pomocą obejmowane są syryjskie rodziny w Aleppo, uchodźcy syryjscy w Libanie oraz rodziny libańskie, które wskutek masowego napływu uchodźców popadły w nędzę.

„Chciałbym podziękować Polakom za wrażliwość i hojność – mówi dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz - Ten program jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka o przyjmowanie ofiar wojny do swoich parafii i domów. Dzięki niemu z anonimowego tłumu wydobywane są z szacunkiem ludzkie historie” – dziękuje za dotychczasowe zaangażowanie Polaków dyrektor Caritas.


Każdy, kto chce objąć pomocą rodzinę syryjską, może to zrobić poprzez stronę internetową www.rodzinarodzinie.caritas.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas Polska, Syria