Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-31 11:50
Mateusz Kierczak

Zaproszenie Biskupa Bielsko-Żywieckiego do modlitwy w intencji pokoju i pojednania

Papież Franciszek w swym orędziu z okazji przeżywanego dziś już po raz pięćdziesiąty Światowego Dnia Pokoju wzywa wszystkich ludzi dobrej woli do...

Drodzy Bracia i Siostry,


Papież Franciszek w swym orędziu z okazji przeżywanego dziś już po raz pięćdziesiąty Światowego Dnia Pokoju wzywa wszystkich ludzi dobrej woli do rozwijania „polityki pokoju”, w której „miłość i wyrzeczenie się przemocy inspirują sposób, w jaki traktujemy siebie nawzajem w relacjach międzyosobowych, społecznych i międzynarodowych”. Ojciec Święty zapewnia nas o modlitwie w tej intencji.


Dlatego zwracam się do Was z gorącą prośbą o włączenie się w tę modlitwę dziś i w nadchodzących dniach. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się świat. Modlitwy takiej bardzo potrzebuje także nasza Ojczyzna.


Prosząc dobrego Boga, by obdarzył nas pokojem i jednością, dziękuję tym, którzy dołączą do wspólnoty modlitwy w tej sprawie i wszystkim z serca błogosławię.† Roman PINDEL

Biskup Bielsko-Żywiecki

Bielsko-Biała, dnia 31 grudnia 2016 r.


Propozycja modlitwy na zakończenie Mszy św.:


Jezu, Ty jesteś zapowiadanym przez proroków Księciem Pokoju. Stojąc u progu nowego roku polecamy Ci wszystkie rodziny - udziel im daru prawdziwej miłości i pojednania. Spojrzyj z miłością na naszą Ojczyznę, uwolnij ją od podziałów i waśni, obdarz trwałym pokojem i jednością. Dotknij serc wszystkich ludzi, usuń z nich to, co rodzi lęk i nie pozwala zagościć w nich Twojemu pokojowi. Tylko Ty, Jezu możesz tego dokonać. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.


Święta Boża Rodzicielko, Królowo Pokoju – módl się za nami.


Pod twoją obronę…

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy