Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-30 17:41
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Magadaskar: pomoc Caritas dla głodującej ludności

Caritas Internationalis niesie pomoc cierpiącym głód Malgaszom. Skutki trwającej już piąty rok suszy boleśnie dotykają 1,4 mln mieszkańców południa Madagaskaru, a 850 tys. ludzi pilnie potrzebuje pomocy żywnościowej.

Autor/źródło: pixabay

„Od czterech lat Malgasze żywią się jedynie kaktusami, a w tym czasie nie spadła kropla deszczu” – alarmuje Caritas. Najbardziej zagrożone są dzieci i kobiety.

Program pomocy obejmuje dostarczanie żywności i wody, a także odpornych na suszę ziaren pod zasiew. To jest właśnie największy problem trzech południowych regionów tej afrykańskiej wyspy leżącej na Oceanie Indyjskim. Z powodu braku wody ludzie nie są w stanie zebrać z pól żadnych plonów, a to potęguje głód i choroby. Obecna susza jest najgorszą, jakiej ten kraj doświadczył w ciągu minionych 35 lat.

bz/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-30 17:09:38
miniaturka

Orszak Trzech Króli w Lutogniewie

Mędrcy świata monarchowie, gdzie spiesznie dążycie...na Orszak Trzech Króli do Lutogniewa, bo tam jest piękna szopka, a w niej Dziecię. Pokłon Mu oddamy i wyruszymy ulicami, by głosić.Znaleźliśmy Pana
2016-12-30 17:34:06
miniaturka

Ukraina: Biskupi wobec wojny i biedy

Przedłużający się konflikt na wschodniej Ukrainie, uchodźcy z terenów ogarniętych działaniami zbrojnymi, emigracja zarobkowa to główne tematy, które tamtejsi biskupi rzymskokatoliccy poruszają w liście pasterskim z okazji dzisiejszych obchodów liturgicznych ku czci Świętej Rodziny.
2016-12-30 17:45:02
miniaturka

Łotwa: trzeci dzień spotkania Taizé w Rydze

„Wybierać życie w prostocie, aby dzielić się z innymi” – takie hasło towarzyszyło w Rydze spotkaniom w grupach. To już kolejny dzień Europejskiego Spotkania Młodych w stolicy Łotwy.
2016-12-30 18:21:14
miniaturka

Francja: Kościół apeluje o walkę z handlem ludźmi

Należy opracować ogólnokrajowy program walki z handlem ludźmi – takie wezwanie kieruje do rządu Francji bp Jacques Blaquart, przewodniczący Rady na rzecz Solidarności przy francuskim episkopacie.
2016-12-30 18:32:53
miniaturka

Ks. Spadaro: wielka pogoda ducha Papieża porusza mnie najbardziej

Redaktor naczelny Civiltà Cattolica, w wywiadzie dla Radia Watykańskiego, wskazał najważniejsze elementy obecnego pontyfikatu.
2016-12-30 18:36:27
miniaturka

Pierwszy numer argentyńskiego wydania L’Osservatore Romano

„Z radością witam nową obecność L’Osservatore Romano w Argentynie. Poprzez dziennik Stolicy Apostolskiej będzie można poznać bezpośrednio posługę Papieża” – czytamy w odręcznym liście Ojca Świętego.