Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-30 13:05
KAI/mm

Płock: 8 tys. dolarów na remont łodzi dla misjonarzy

8 tys. dolarów przekazała diecezja płocka na gruntowny remont łodzi, która jest jednym z głównych środków lokomocji w Iquitos w Peru, gdzie pracuje czterech księży z tej diecezji. Wyremontowana łódź umożliwi dotarcie rzeką do odległych wspólnot w parafii.

Autor/źródło: pixabay.com

rodki w wysokości 8 tys. dolarów, przekazane przez diecezję płocką, zostały w całości przeznaczone na remont łodzi w parafii św. Piotra Rybaka w Iquitos w Peru. W ramach remontu wykonano spawy poszycia (łodzi i jej boków), wymianę dachu z brezentowego na metalowy, wymianę okien i podłogi.

Całość została pomalowana, odpowiednio oznaczona (nazwą i numerem rejestracyjnym) i wyposażona w boczne zasłony przeciwdeszczowe. Na zakończenie wymieniono silnik marki Johnson 50 na silnik Yamaha Enduro 60, który uchodzi za bardziej niezawodny i posiada o 50 koni mechanicznych więcej od poprzedniego. Dzięki wykonanym pracom przez najbliższych 5 lat łódź misjonarzy nie powinna potrzebować remontu.

Po zakończonym remoncie ks. Radosław Zawadzki wraz z miejscowym biskupem odbył inauguracyjną wyprawę do wioski Independencia, aby poświęcić nową kaplicę, dedykowaną polskim misjonarzom z Pariacoto: o. Michałowi Tomaszkowi i o. Zbigniewowi Strzałkowskiemu. Naprawiona łódź ułatwi dotarcie także do innych, oddalonych wspólnot.

„Otrzymana z diecezji pomoc ma ważny wymiar materialny, bo mamy praktycznie nową łódź, ale dla mnie osobiście jest też dużym wsparciem psychicznym i duchowym. To cenne doświadczenie, czuć wsparcie z diecezji, żyjąc gdzieś na przysłowiowym końcu świata” – uważa ks. Radosław Zawadzki.

Aktualnie w Peru pracuje czterech księży z diecezji płockiej: ks. Radosław Zawadzki, ks. Paweł Sprusiński, ks. Marek Bruliński i ks. Zbigniew Rembała, który jest rektorem miejscowego seminarium duchownego.

eg / Płock

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-30 10:51:12
miniaturka

Katowice: sylwester z bezdomnymi i ubogimi

Już po raz trzeci blisko dwustu ubogich i bezdomnych weźmie udział w zabawie sylwestrowej organizowanej w Katowicach. Tegoroczna edycja „Sylwestra z Ubogimi” będzie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy zagości on także w Krakowie.
2016-12-30 12:15:12
miniaturka

Zakopane: VIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

"Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…" - to hasło VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, który aż do 2 lutego potrwa w Zakopanem.
2016-12-30 12:33:10
miniaturka

Prośba o modlitwę za zdrowie abp. Henryka Hosera [komunikat]

Z prośbą o modlitwę o zdrowie ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej abp. Henryka Hosera SAC zwrócił się do wiernych biskup pomocniczy diecezji Marek Solarczyk.
2016-12-30 13:38:44
miniaturka

Chile: dialog z Indianami mimo podpaleń kościołów

Indianie Mapuche walcząc o prawa do swojej ziemi, podpalają także kościoły. Kościół stara się pełnić rolę mediatora w trwającym od dłuższego czasu konflikcie między ludnością rdzenną - Mapuczami a resztą społeczeństwa.
2016-12-30 14:50:28
miniaturka

Pogrzeb polskiego kierowcy zamordowanego w Berlinie

W Baniach k. Gryfina zakończyła się msza św. pogrzebowa polskiego kierowcy, Łukasza Urbana, zamordowanego w Berlinie 19 grudnia. Przewodniczył jej bp Henryk Wejman, biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
2016-12-30 15:06:22
miniaturka

Kard. Nycz apeluje do rodzin o zawierzenie Bożej Opatrzności

W święto Świętej Rodziny metropolita warszawski przewodniczył dziękczynnej mszy św. w świątyni Opatrzności Bożej. - W czasach, gdy tak wiele małżeństw się rozpada, rodzina potrzebuje szczególnego wzmocnienia duchowego - powiedział.