Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-30 12:07
KAI/mm

Zakopane: VIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

"Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…" - to hasło VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, który aż do 2 lutego potrwa w Zakopanem.

Krupówki w Zakopanem
Autor/źródło: flickr.com

Na festiwal zaprasza zakopiański samorząd oraz tamtejsze parafie. -Serdecznie zapraszamy na VIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych wszystkich mieszkańców i gości, którzy pod Tarami będą spędzać świąteczny i noworoczny czas. Jak co roku umilą go niezwykłe koncerty z najpiękniejszymi góralskimi pastorałkami, a także tradycyjne polskie kolędy i współczesne kompozycje - podkreśla Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Z roku na rok festiwal jest coraz bogatszy - planowanych jest więcej koncertów i dużo nowości. Przede wszystkim będzie mnóstwo okazji, by spotkać się w świątecznej atmosferze i wspólnie pokolędować, także w zimowym plenerze - 6 stycznia z okazji Święta Trzech Króli.

Podczas tegorocznego Festiwalu zaprezentowane zostaną kolędy i pastorałki w wykonaniu najlepszych artystów z Polski i Podhala. Będziemy mogli posłuchać: Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”; Hanki Wójciak; Hani Rybki; Niki Lubowicz; Dawida Lubowicza; Sebastiana Karpiela Bułecki; Natalii Kmiecik i Justyny Lasiak; zespołów Megitza; „9-siył” ze znakomitymi muzykantami Stanisławem i Janem Michałczakami, Pawłem Majerczykiem, Elżbietą Porębską Mędoń oraz zespołów Polaniorze; Holeviaters i Harni.

VIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych z hasłem "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…" i jego najbliższa odsłona już 30 grudnia w "Księżówce". Tam o godz. 16 zaplanowano Mszę św., a po niej koncert Hanki Wójciak z kapelą. 5 stycznia organizatorzy zapraszają do kościoła oo. jezuitów. Najpierw o godz. 18 Msza św., a po niej "Czuwanie z Mędrcami" koncert zespołu Holeviaters. W festiwal wpisano także 6 stycznia Mszę św. w sanktuarium Najświętszej Rodziny i Pokłon Trzech Król. W ramach którego w samo południe rozpocznie się przemarsz z udziałem zespołów regionalnych a także Mędrców ze Wschodu, w których role wcielają się aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza i wspólne kolędowanie przy góralskiej szopce przy Starym Kościółku. Tego samego dnia do Zakopanego przyjedzie bp Antoni Długosz, aby uświetnić VII Harendziańskie kolędowanie, także w ramach festiwalu.

Na festiwalu występowały już takie gwiazdy jak „Zakopower”, „Mazowsze”, Hanka Rybka z zespołem, Trebunie-Tutki, Joanna Słowińska, Nika Lubowicz, Kapela Hanki Wójciak, Artyści Piwnicy pod Baranami.

jg / Zakopane


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Zakopane, kolędy, festiwal