Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-28 17:10
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Moskwa: start akcji „Sztafeta Dobra" w katedrze katolickiej

W moskiewskiej katedrze katolickiej Niepokalanego Poczęcia NMP odbył się koncert inaugurujący bożonarodzeniową „Sztafetę Dobra”.

Autor/źródło: Sergey Ilyin-Mikhalski, https://commons.wikimedia.org

Akcję przygotowała działająca przy tej świątyni Fundacja „Sztuka Dobra". Na inaugurację „Sztafety Dobra” przybyli przedstawiciele licznych organizacji i stowarzyszeń oraz goście honorowi, by poprzeć swoim udziałem tę inicjatywę dobroczynną i podzielić się duchem Bożego Narodzenia.

Przewodnicząca Fundacji „Sztuka Dobra” siostra Walentyna Nowakowska przypomniała tradycję obdarowywania się prezentami w okresie Bożego Narodzenia oraz przekazywania ciepła, dobra i życzeń płynących z głębi serc przemienionych przez Tajemnicę Wcielenia. „Sztafeta Dobra” odbywać będzie się w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Bożonarodzeniowego. Każdy uczestnik Sztafety będzie miał okazję do udzielenia pomocy potrzebującym, którym nie poświęcają uwagi bliskie im osoby. Goście honorowi – ambasadorzy Polski Włodzimierz Marciniak  i Szwecji Peter Erikson oraz attaché kulturalny ambasady Norwegii Silio Dallehaug – wyrazili poparcie dla Fundacji „Sztuka Dobra” i zorganizowanej przez nią akcji dobroczynnej.


W. Raiter, Moskwa/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-28 15:08:42
miniaturka

Algieria: żywy Kościół na peryferiach

Algierscy chrześcijanie są mikroskopijną mniejszością od czasu, gdy islam w VII wieku opanował północną Afrykę. Jest to wzywanie i równocześnie łaska - uważa nowy arcybiskup Algieru 72-letni Paul Desfarges.
2016-12-28 15:59:18
miniaturka
play

"Kolęda Syryjskich i Polskich Rodzin" w polskich parafiach

We wspólne śpiewanie kolędy włączyły się nie tylko wspólnoty parafialne, które objęły opieką rodziny syryjskie w programie Caritas - Rodzina Rodzinie, ale także te, które poruszył los mieszkańców Bliskiego Wschodu.
2016-12-28 16:23:42
miniaturka

Gniezno: modlitwa i cześć powstańcom wielkopolskim

Mszą św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła rozpoczęły się dziś gnieźnieńskie obchody 98. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego – jedynego zwycięskiego zrywu niepodległościowego Polaków.
2016-12-28 17:48:15
miniaturka

Indie: spokojne Boże Narodzenie w miejscu prześladowań

Święta w indyjskim stanie Orisa, gdzie 8 lat temu miały miejsce najkrwawsze w historii całego kraju pogromy chrześcijan, wyglądały spokojnie.
2016-12-28 18:11:39
miniaturka
play

Papież na audiencji: Abraham ojcem wiary i nadziei wbrew nadziei

Już po raz ostatni w tym roku Franciszek spotkał się z wiernymi na cotygodniowej audiencji ogólnej. Do wypełnionej Auli Pawła VI przybyli pielgrzymi z całego świata.
2016-12-28 18:36:03
miniaturka

Afryka: w wielu krajach wezwania do pokoju i tolerancji

Pokój, pojednanie, miłość, tolerancja – to najczęściej pojawiające się słowa w różnych przesłaniach i komunikatach publikowanych w trwającym okresie Bożego Narodzenia przez episkopaty Afryki.