Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-28 13:59
KAI/mm

Gdzie na Sylwestra, katoliku?

Wielu katolików decyduje się na powitanie Nowego Roku podczas sylwestrowych imprez organizowanych przez wspólnoty i stowarzyszenia katolickie. Stałym elementem takich inicjatyw jest msza św. odprawiana przed rozpoczęciem zabawy lub zaraz po północy.

Autor/źródło: pixabay.com

Na sylwestrowy bal, jak co roku, zaprasza Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo - Czeka na Was szampańska zabawa do białego rana! Niesamowita muzyka, doborowe towarzystwo i pozytywne emocje sprawią, że impreza ta będzie niezapomniana - zachęcają organizatorzy na swojej stronie internetowej.


Przed balem, o godzinie 19:00, odbędzie się Mszą św. w kościele pw. Bogurodzicy Maryi w Warszawie. Później przy ulicy Powstańców Śląskich rozpocznie się zabawa. Do tańca zagrzewać będzie DJ Remi wraz z wodzirejką Andżeliką. Impreza oprócz szampana o północy jest całkowicie bezalkoholowa. Obowiązują stroje wieczorowe.


Tradycyjne wspólnota Lednica 2000 zaprasza do udziału w Sylwestrze na Jamnej. Świętowanie rozpoczyna się tam już 28 grudnia, a potrwa do 1 stycznia.


- Każdy znajdzie coś dla siebie! Niezwykły charakter tego miejsca, wspólna modlitwa, rozmowy przy herbacie i kominku, wieczorne zabawy i integracje. Nie zabraknie warsztatów, wykładów, konferencji. Ogarniemy myślą o. Jana W. Górę i Romana Brandstaettera. Lednickim zwyczajem będziemy razem śpiewać, kolędować i tańczyć! - zachęca Dominika Chylewska z Ruchu Lednickiego.


Główną ideą Sylwestra na Jamnej jest wejście w Nowy Rok zawierzając się Matce Boskiej Niezawodnej Nadziei. Bal sylwestrowy poprowadzi Wodzirej Lednicki Bartosz Cibor. - Świętujemy do białego rana! - czytamy na witrynie wydarzenia.


Do zabawy w rytmie muzyki z lat 80 . i 90. zachęca Duszpasterstwo Św. Anny ze Stowarzyszeniem Katolickiej Młodzieży Akademickiej. Przed imprezą odbędzie się noworoczna Msza św. w Kościele św. Anny w Warszawie, następnie młodzi udadzą się na zabawę do budynku Caritas na Krakowskim Przedmieściu, gdzie o oprawę muzyczną zadba DJ Miro.


W cenie biletu organizatorzy zapewniają zabawę taneczną do godz. 4:00 nad ranem, konkursy, poczęstunek (w tym dwa ciepłe posiłki), szampańskie przywitanie Nowego Roku na Pl. Zamkowym oraz niezapomniane chwile uwieńczone na fotografiach.


- Porywająca muzyka, wartościowi ludzie, zabawa do rana, czego jeszcze Ci potrzeba, żeby się zakochać? Przyjdź, spotkaj swoją drugą połówkę - zachęcają twórcy portalu chrzescijanscysingle.pl, którzy przygotowali specjalnego Sylwestra dla osób wierzących, poszukujących miłości.


W programie m.in. zabawy integracyjne, impreza taneczna, koncert życzeń z dedykowanymi piosenkami oraz moc konkursów z nagrodami. Noworoczna zabawa odbędzie się przy ulicy Marszałkowskiej 34 w Warszawie.


Na wyjątkowy "Bal Nadziei" do Ożarowa Mazowieckiego zapraszają członkowie tamtejszego Domu Misyjnego św. Franciszka Ksawerego. Celem inicjatywy jest ukazanie i doświadczenie tego, że osoba wierząca możne chwalić Boga tańcem i ma być radosna radością Pana.


- Pragniemy w ten szczególny wieczór i noc sylwestrową wielbić Jezusa Zmartwychwstałego, który jest Panem czasu i przestrzeni, który jest obecny i nas zbawia nieustannie. Kto pragnie być z nami i wielbić Pana tańcem w atmosferze Domu Misyjnego niech czuje się zaproszony! - zachęcają organizatorzy.


Zabawę poprzedzi i zakończy wspólna Msza św. w kaplicy Domu Misyjnego. Przed Eucharystią będzie również możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Sama impreza została podzielona na kilka boków tanecznych - m.in. "Zatańczmy Panu", " Wielbimy Ciebie, ufamy Tobie Panie, "Dzisiaj spojrzał na nas Pan", "Jesteśmy dziećmi Boga", "Jezu, odnów nas", a zaraz po północy zaplanowano wspólną modlitwę w kaplicy z Błogosławieństwem Noworocznym.


Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej organizuje bal sylwestrowy dla swojej wspólnoty oraz jej sympatyków. Podczas zabawy obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów. Po północy uczestnicy zabawy wezmą udział we Mszy św.


Bal Sylwestrowy zorganizowany jest w Przemyślu w Gimnazjum nr 1. Nad całością imprezy czuwa Komitet Organizacyjny Balu Sylwestrowego RAM.


Od kilkunastu lat parafia Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju organizuje pielgrzymki na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Można więc wybrać się na Eucharystię zorganizowaną grupą. Błogosławieństwo pielgrzymów udających się na 29 „Pasterkę Sylwestrową” na szczycie Jaworzyny Krynickiej o godzinie 19.00. Msza św. przy schronisku pod szczytem Jaworzyny o godz. 22.30.


Sylwester bez balu i bez szampana – to propozycja benedyktynów dla tych, którzy szukają nietypowej oferty sylwestrowej: ciszy, modlitwy i kontemplacji.


Dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku sylwestrowego i pragną przywitać Nowy Rok w ciszy i skupieniu, klasztor w Tyńcu proponuje pobyt sylwestrowo-noworoczny. O północy będzie można wziąć udział w noworocznej Mszy św.

ar / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-28 12:36:32
miniaturka

Ryga: 39. Europejskie Spotkanie Młodych

Z udziałem ok. 15 tys. osób z całej Europy 28 grudnia rozpoczyna się w Rydze 39. Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.
2016-12-28 13:14:42
miniaturka

Kardynał Stanisław Ryłko archiprezbiterem bazyliki Matki Boskiej Większej

Emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko został nowym archiprezbiterem i administratorem papieskiej bazyliki większej Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore).
2016-12-28 13:45:38
miniaturka

Święto Świętej Rodziny -Jubileusze małżeńskie w mikstackiej parafii

" ... i ślubuję Ci miłość, wierność...że Cię nie opuszczę aż do śmierci" powiedzieli przed 5, 10, ...55 laty, Ci , którzy spotkają się na Eucharystii w mikstackim wieczerniku 30 grudnia.
2016-12-28 15:08:42
miniaturka

Algieria: żywy Kościół na peryferiach

Algierscy chrześcijanie są mikroskopijną mniejszością od czasu, gdy islam w VII wieku opanował północną Afrykę. Jest to wzywanie i równocześnie łaska - uważa nowy arcybiskup Algieru 72-letni Paul Desfarges.
2016-12-28 15:59:18
miniaturka
play

"Kolęda Syryjskich i Polskich Rodzin" w polskich parafiach

We wspólne śpiewanie kolędy włączyły się nie tylko wspólnoty parafialne, które objęły opieką rodziny syryjskie w programie Caritas - Rodzina Rodzinie, ale także te, które poruszył los mieszkańców Bliskiego Wschodu.
2016-12-28 16:23:42
miniaturka

Gniezno: modlitwa i cześć powstańcom wielkopolskim

Mszą św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła rozpoczęły się dziś gnieźnieńskie obchody 98. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego – jedynego zwycięskiego zrywu niepodległościowego Polaków.