Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-28 13:59
KAI/mm

Gdzie na Sylwestra, katoliku?

Wielu katolików decyduje się na powitanie Nowego Roku podczas sylwestrowych imprez organizowanych przez wspólnoty i stowarzyszenia katolickie. Stałym elementem takich inicjatyw jest msza św. odprawiana przed rozpoczęciem zabawy lub zaraz po północy.

Autor/źródło: pixabay.com

Na sylwestrowy bal, jak co roku, zaprasza Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo - Czeka na Was szampańska zabawa do białego rana! Niesamowita muzyka, doborowe towarzystwo i pozytywne emocje sprawią, że impreza ta będzie niezapomniana - zachęcają organizatorzy na swojej stronie internetowej.


Przed balem, o godzinie 19:00, odbędzie się Mszą św. w kościele pw. Bogurodzicy Maryi w Warszawie. Później przy ulicy Powstańców Śląskich rozpocznie się zabawa. Do tańca zagrzewać będzie DJ Remi wraz z wodzirejką Andżeliką. Impreza oprócz szampana o północy jest całkowicie bezalkoholowa. Obowiązują stroje wieczorowe.


Tradycyjne wspólnota Lednica 2000 zaprasza do udziału w Sylwestrze na Jamnej. Świętowanie rozpoczyna się tam już 28 grudnia, a potrwa do 1 stycznia.


- Każdy znajdzie coś dla siebie! Niezwykły charakter tego miejsca, wspólna modlitwa, rozmowy przy herbacie i kominku, wieczorne zabawy i integracje. Nie zabraknie warsztatów, wykładów, konferencji. Ogarniemy myślą o. Jana W. Górę i Romana Brandstaettera. Lednickim zwyczajem będziemy razem śpiewać, kolędować i tańczyć! - zachęca Dominika Chylewska z Ruchu Lednickiego.


Główną ideą Sylwestra na Jamnej jest wejście w Nowy Rok zawierzając się Matce Boskiej Niezawodnej Nadziei. Bal sylwestrowy poprowadzi Wodzirej Lednicki Bartosz Cibor. - Świętujemy do białego rana! - czytamy na witrynie wydarzenia.


Do zabawy w rytmie muzyki z lat 80 . i 90. zachęca Duszpasterstwo Św. Anny ze Stowarzyszeniem Katolickiej Młodzieży Akademickiej. Przed imprezą odbędzie się noworoczna Msza św. w Kościele św. Anny w Warszawie, następnie młodzi udadzą się na zabawę do budynku Caritas na Krakowskim Przedmieściu, gdzie o oprawę muzyczną zadba DJ Miro.


W cenie biletu organizatorzy zapewniają zabawę taneczną do godz. 4:00 nad ranem, konkursy, poczęstunek (w tym dwa ciepłe posiłki), szampańskie przywitanie Nowego Roku na Pl. Zamkowym oraz niezapomniane chwile uwieńczone na fotografiach.


- Porywająca muzyka, wartościowi ludzie, zabawa do rana, czego jeszcze Ci potrzeba, żeby się zakochać? Przyjdź, spotkaj swoją drugą połówkę - zachęcają twórcy portalu chrzescijanscysingle.pl, którzy przygotowali specjalnego Sylwestra dla osób wierzących, poszukujących miłości.


W programie m.in. zabawy integracyjne, impreza taneczna, koncert życzeń z dedykowanymi piosenkami oraz moc konkursów z nagrodami. Noworoczna zabawa odbędzie się przy ulicy Marszałkowskiej 34 w Warszawie.


Na wyjątkowy "Bal Nadziei" do Ożarowa Mazowieckiego zapraszają członkowie tamtejszego Domu Misyjnego św. Franciszka Ksawerego. Celem inicjatywy jest ukazanie i doświadczenie tego, że osoba wierząca możne chwalić Boga tańcem i ma być radosna radością Pana.


- Pragniemy w ten szczególny wieczór i noc sylwestrową wielbić Jezusa Zmartwychwstałego, który jest Panem czasu i przestrzeni, który jest obecny i nas zbawia nieustannie. Kto pragnie być z nami i wielbić Pana tańcem w atmosferze Domu Misyjnego niech czuje się zaproszony! - zachęcają organizatorzy.


Zabawę poprzedzi i zakończy wspólna Msza św. w kaplicy Domu Misyjnego. Przed Eucharystią będzie również możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Sama impreza została podzielona na kilka boków tanecznych - m.in. "Zatańczmy Panu", " Wielbimy Ciebie, ufamy Tobie Panie, "Dzisiaj spojrzał na nas Pan", "Jesteśmy dziećmi Boga", "Jezu, odnów nas", a zaraz po północy zaplanowano wspólną modlitwę w kaplicy z Błogosławieństwem Noworocznym.


Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej organizuje bal sylwestrowy dla swojej wspólnoty oraz jej sympatyków. Podczas zabawy obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów. Po północy uczestnicy zabawy wezmą udział we Mszy św.


Bal Sylwestrowy zorganizowany jest w Przemyślu w Gimnazjum nr 1. Nad całością imprezy czuwa Komitet Organizacyjny Balu Sylwestrowego RAM.


Od kilkunastu lat parafia Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju organizuje pielgrzymki na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Można więc wybrać się na Eucharystię zorganizowaną grupą. Błogosławieństwo pielgrzymów udających się na 29 „Pasterkę Sylwestrową” na szczycie Jaworzyny Krynickiej o godzinie 19.00. Msza św. przy schronisku pod szczytem Jaworzyny o godz. 22.30.


Sylwester bez balu i bez szampana – to propozycja benedyktynów dla tych, którzy szukają nietypowej oferty sylwestrowej: ciszy, modlitwy i kontemplacji.


Dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku sylwestrowego i pragną przywitać Nowy Rok w ciszy i skupieniu, klasztor w Tyńcu proponuje pobyt sylwestrowo-noworoczny. O północy będzie można wziąć udział w noworocznej Mszy św.

ar / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Sylwester