Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-28 13:20
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Święto Świętej Rodziny -Jubileusze małżeńskie w mikstackiej parafii

" ... i ślubuję Ci miłość, wierność...że Cię nie opuszczę aż do śmierci" powiedzieli przed 5, 10, ...55 laty, Ci , którzy spotkają się na Eucharystii w mikstackim wieczerniku 30 grudnia.

Msza Święta w intencji Jubilatów w 2015 roku
Autor/źródło: aut. zdj. Jacek Sikora

Staje się powoli tradycją w mikstackiej wspólnocie parafialnej,że w Niedzielę  Świętej Rodziny spotykają się na wspólnej Eucharystii małżonkowie obchodzący w danym roku jubileusze małżeńskie. Nieco inaczej ze względu na układ kalendarza będzie w tym roku. Eucharystia w intencji małżeństw obchodzących małżeńskie jubileusze będzie sprawowana w piątek o godz. 18:00  w Święto Świętej Rodziny. Trudno chyba wybrać na to spotkanie  lepszy dzień. Rodzina  z Nazaretu - wzór dla rodzin niezależnie od czasów w jakich żyjemy.  Nie była wolna od trosk. Najpierw, nie było dla Maryi i Józefa miejsca w Betlejem, gdzie mogłaby porodzić Jezusa, troska o Jego życie, konieczność ucieczki do Egiptu, powrót do Nazaretu i codzienne wypełnione obowiązkami i pracą dni. I zgoda na wolę Bożą względem nich w każdym dniu, realizacja scenariusza życia, który napisał dla nich Bóg. Czasami trudny do przyjęcia i zrozumienia, ale zawsze przyjmowany.  Zapewne takich chwil trosk, lęków, niepokojów nie brakowało w życiu tych, którzy  przed 5,10, 15, 20....55 laty wypowiedzieli słowa przysięgi małżeńskiej  i wytrwali w niej mimo wszystko. Bo „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie pamięta złego (...) Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”(1 Kor 13,4,7-8).  Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia  ks. proboszcz Krzysztof Ordziniak zaprosił  Jubilatów na Eucharystię. 30 grudnia odnowią słowa przysięgi małżeńskiej i  z Bożym błogosławieństwem rozpoczną  kolejne lata wspólnego pielgrzymowania przez życie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-28 11:25:00
miniaturka

Bp Balcerek: fenomen Taizé dotyka młodych z całej Europy

„Fenomen Taizé dotyka młodych z całej Europy, a nawet z całego świata. Młodzież pragnąca wartości, szukająca modlitwy lgnie do Taizé” − powiedział bp Balcerek podczas mszy św. do młodych pielgrzymów wyjeżdżających do Rygi.
2016-12-28 12:36:32
miniaturka

Ryga: 39. Europejskie Spotkanie Młodych

Z udziałem ok. 15 tys. osób z całej Europy 28 grudnia rozpoczyna się w Rydze 39. Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.
2016-12-28 13:14:42
miniaturka

Kardynał Stanisław Ryłko archiprezbiterem bazyliki Matki Boskiej Większej

Emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko został nowym archiprezbiterem i administratorem papieskiej bazyliki większej Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore).
2016-12-28 14:05:42
miniaturka

Gdzie na Sylwestra, katoliku?

Wielu katolików decyduje się na powitanie Nowego Roku podczas sylwestrowych imprez organizowanych przez wspólnoty i stowarzyszenia katolickie. Stałym elementem takich inicjatyw jest msza św. odprawiana przed rozpoczęciem zabawy lub zaraz po północy.
2016-12-28 15:08:42
miniaturka

Algieria: żywy Kościół na peryferiach

Algierscy chrześcijanie są mikroskopijną mniejszością od czasu, gdy islam w VII wieku opanował północną Afrykę. Jest to wzywanie i równocześnie łaska - uważa nowy arcybiskup Algieru 72-letni Paul Desfarges.
2016-12-28 15:59:18
miniaturka
play

"Kolęda Syryjskich i Polskich Rodzin" w polskich parafiach

We wspólne śpiewanie kolędy włączyły się nie tylko wspólnoty parafialne, które objęły opieką rodziny syryjskie w programie Caritas - Rodzina Rodzinie, ale także te, które poruszył los mieszkańców Bliskiego Wschodu.