Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-28 13:20
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Święto Świętej Rodziny -Jubileusze małżeńskie w mikstackiej parafii

" ... i ślubuję Ci miłość, wierność...że Cię nie opuszczę aż do śmierci" powiedzieli przed 5, 10, ...55 laty, Ci , którzy spotkają się na Eucharystii w mikstackim wieczerniku 30 grudnia.

Msza Święta w intencji Jubilatów w 2015 roku
Autor/źródło: aut. zdj. Jacek Sikora

Staje się powoli tradycją w mikstackiej wspólnocie parafialnej,że w Niedzielę  Świętej Rodziny spotykają się na wspólnej Eucharystii małżonkowie obchodzący w danym roku jubileusze małżeńskie. Nieco inaczej ze względu na układ kalendarza będzie w tym roku. Eucharystia w intencji małżeństw obchodzących małżeńskie jubileusze będzie sprawowana w piątek o godz. 18:00  w Święto Świętej Rodziny. Trudno chyba wybrać na to spotkanie  lepszy dzień. Rodzina  z Nazaretu - wzór dla rodzin niezależnie od czasów w jakich żyjemy.  Nie była wolna od trosk. Najpierw, nie było dla Maryi i Józefa miejsca w Betlejem, gdzie mogłaby porodzić Jezusa, troska o Jego życie, konieczność ucieczki do Egiptu, powrót do Nazaretu i codzienne wypełnione obowiązkami i pracą dni. I zgoda na wolę Bożą względem nich w każdym dniu, realizacja scenariusza życia, który napisał dla nich Bóg. Czasami trudny do przyjęcia i zrozumienia, ale zawsze przyjmowany.  Zapewne takich chwil trosk, lęków, niepokojów nie brakowało w życiu tych, którzy  przed 5,10, 15, 20....55 laty wypowiedzieli słowa przysięgi małżeńskiej  i wytrwali w niej mimo wszystko. Bo „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie pamięta złego (...) Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”(1 Kor 13,4,7-8).  Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia  ks. proboszcz Krzysztof Ordziniak zaprosił  Jubilatów na Eucharystię. 30 grudnia odnowią słowa przysięgi małżeńskiej i  z Bożym błogosławieństwem rozpoczną  kolejne lata wspólnego pielgrzymowania przez życie.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Mikstat, Święto Świętej Rodziny, jubileusz małżeński, przysięga małżeńska