Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-28 11:20
BP KEP/mm

Bp Balcerek: fenomen Taizé dotyka młodych z całej Europy

„Fenomen Taizé dotyka młodych z całej Europy, a nawet z całego świata. Młodzież pragnąca wartości, szukająca modlitwy lgnie do Taizé” − powiedział bp Balcerek podczas mszy św. do młodych pielgrzymów wyjeżdżających do Rygi.

Autor/źródło: Sjoerd Mouissie/flickr.com

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu na Eucharystii zgromadzili się młodzi uczestnicy spotkania w stolicy Łotwy.


W homilii biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej podkreślił, że po raz pierwszy spotkanie młodych odbywa się w kraju, w którym żyje znacząca liczba chrześcijan prawosławnych. „Łotwa to kraj charakteryzujący się silnymi więziami we wzajemnych relacjach uczniów Chrystusa, katolików, luteran i prawosławnych” − podkreślił biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej.


Zauważył, że na spotkanie w Rydze młodych wspólnie zaprosili przedstawiciele Kościoła katolickiego, luteranie, baptyści oraz prawosławni.


Bp Balcerek życzył młodym, by w czasie kolejnego etapu Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, zainicjowanej przez br. Rogera, na nowo odkryli, że Jezus jest miłością. „Bądźcie apostołami Chrystusa we wspólnotach, w których spędzicie ten czas spotkania i modlitwy” − zaapelował kaznodzieja.


Na spotkanie organizowane przez wspólnotę z Taize z archidiecezji poznańskiej wyjechało ok. 170 osób. Wcześniej, w nocy z 25 na 26 grudnia, do Rygi udało się 40 wolontariuszy z archidiecezji poznańskiej.

Europejskie Spotkanie Młodych w Rydze potrwa od 28 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017 r. Europejskie Spotkania Młodych, organizowane przez Wspólnotę z Taizé, odbywają się od 1978 r. na przełomie starego i nowego roku, każdorazowo w innym mieście naszego kontynentu. Po raz pierwszy młodych chrześcijan europejskich gościł Paryż.


KAI


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Ryga, Taize, Bp Balcerek