Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-28 09:44
RV/mm

Birma: zjednoczmy się na rzecz pokoju

„To czas, abyśmy się zjednoczyli, wszystkie religie i wszystkie grupy etniczne, tak aby rok 2017 był rokiem pokoju” – zaapelował birmański kardynał Charles Maung Bo.

Autor/źródło: pixabay.com

 Arcybiskup Rangunu przypomniał, że pojednanie można osiągnąć jedynie na drodze sprawiedliwości i negocjacji. Zachęcił wyznawców wszystkich religii, by 1 stycznia obchodzić w Birmie jako dzień postu i modlitwy o pokój.

„To czas, abyśmy się zjednoczyli, wszystkie religie i wszystkie grupy etniczne, tak aby rok 2017 był rokiem pokoju” – zaapelował birmański kardynał Charles Maung Bo. Arcybiskup Rangunu przypomniał, że pojednanie można osiągnąć jedynie na drodze sprawiedliwości i negocjacji. Zachęcił wyznawców wszystkich religii, by 1 stycznia obchodzić w Birmie jako dzień postu i modlitwy o pokój.


„Niech w tym dniu wszyscy, którzy będą w naszym kraju nawiedzać klasztory, kościoły, świątynie czy meczety, niosą ze sobą transparenty lub wstęgi z napisem: «Stop wszystkim wojnom» – powiedział birmański purpurat. – Starajmy się spędzić ten dzień na modlitwie i poście w intencji pokoju, aby przemienić wszystkie serca. Koniecznie trzeba położyć kres wojnom, które do tej pory nękają Birmę”.


Arcybiskup Rangunu zauważył także, że choć wszyscy mieszkańcy kraju złożą sobie życzenia „szczęśliwego Nowego Roku”, to nie dla każdego on takim będzie. Ponad 200 tys. przesiedleńców przebywa w obozach, a w wielu miejscach Birmy toczą się walki. Stąd apel: „Zjednoczmy się wszyscy razem na rzecz prawdziwego pokoju” – zakończył kard. Charles Maung Bo.


pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-28 08:19:01
miniaturka

Modlitwy prawosławnych i katolików za ofiary lotniczej tragedii

Na niedzielnej liturgii w moskiewskiej cerkwi św. Spiridona patriarcha Cyryl modlił się za dusze ofiar katastrofy lotniczej nad Morzem Czarnym, w której zginęły 92 osoby, w większości artyści znanego na świecie chóru Aleksandrowa.
2016-12-28 08:26:41
miniaturka

Ojciec Święty posłał Ukraińcom zapewnienia o pamięci

„Do wszystkich cierpiących Ukraińców skierowane jest papieskie wsparcie” powiedział abp Claudio Gugerotti, nuncjusz apostolski u naszych wschodnich sąsiadów.
2016-12-28 08:59:03
miniaturka

Urugwaj: „Boże Narodzenie z Jezusem”

Blisko 30 tys. flag ze Świętą Rodziną wywiesili Urugwajczycy w oknach i na balkonach swoich domów w ramach kampanii „Boże Narodzenie z Jezusem”.
2016-12-28 10:24:19
miniaturka

Kościół stara się o uwolnienie o. Toma Uzhunnalila

Uprowadzony w marcu przez ISIS salezjanin o. Tom Uzhunnalil zaapelował w filmie opublikowanym w serwisie You Tube o podjęcie działań zmierzających do jego uwolnienia.
2016-12-28 10:44:54
miniaturka
play

Rzecznik KEP: 2016 to rok młodzieży i ważnych wydarzeń

– Dawno nie przeżywaliśmy tak wielu ważnych wydarzeń w jednym roku – mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik. Wyraża nadzieję, że przełożą się one na wzajemną życzliwość w nadchodzącym roku.
2016-12-28 11:14:31
miniaturka

List prezydenta RP do uczestników ESM w Rydze

"Wierzę, że inicjatywy takie jak Europejskie Spotkanie Młodych nawiązywane wtedy przyjaźnie oraz doświadczenie ekumenicznej modlitwy łączącej chrześcijan różnych wyznań i narodowości pomagają budować świat bez wojen" - napisał prezydent RP.