Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-28 08:13
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Modlitwy prawosławnych i katolików za ofiary lotniczej tragedii

Na niedzielnej liturgii w moskiewskiej cerkwi św. Spiridona patriarcha Cyryl modlił się za dusze ofiar katastrofy lotniczej nad Morzem Czarnym, w której zginęły 92 osoby, w większości artyści znanego na świecie chóru Aleksandrowa.

Autor/źródło: Piotr Bieniecki / www.fototeo.pl licencja: CC BY-SA 4.0)

Również ordynariusz katolickiej archidiecezji Matki Bożej w Moskwie abp Paolo Pezzi wysłał do prezydenta Rosji Władimira Putina telegram kondolencyjny z zapewnieniem o modlitwie.

Cyryl I po modlitwie za ofiary katastrofy wyraził słowa współczucia rodzinom zmarłych  oraz prosił Boga aby umocnił wszystkich, których dotknęła ta straszna tragedia.

Abp Paolo Pezzi w telegramie do prezydenta Rosji podkreślił, że przeżył głęboki ból po otrzymaniu informacji o tragicznej śmierci osób udających się do Syrii aby podzielić się radością Bożego Narodzenia i przekazać słowa nadziei po długich latach wojny, nadziei, która może przemienić tragedię w drogę do życia wiecznego. Zapewnił Władimira Putina o modlitwie katolików rosyjskich za dusze zmarłych i ich rodzin oraz w intencji prezydenta a także o nadzieję dla narodów Rosji i Syrii.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-27 20:22:33
miniaturka

Franciszkanin z Aleppo: pilnie potrzebujemy pomocy humanitarnej

We wschodniej części Aleppo nie ma już islamskich dżihadystów, sytuacja w mieście pozostaje jednak niebezpieczna m.in. ze względu na rozstawione przez nich pułapki z ładunkami wybuchowymi.
2016-12-28 07:16:30
miniaturka

Ryga: młodzi wspomogą rówieśników z krajów ogarniętych wojną

Uczestnicy rozpoczynającego się jutro na Łotwie Europejskiego Spotkania Młodych wesprą finansowo swych rówieśników cierpiących konsekwencje wojny w Aleppo, Mosulu i na wschodzie Ukrainy.
2016-12-28 08:12:59
miniaturka

Bp Shomali: budowa osiedli żydowskich nie buduje pokoju

Aby naprawdę wspierać pokój, trzeba respektować jego warunki, a obecne decyzje temu przeczą. Tak łaciński patriarcha Jerozolimy i Palestyny bp William Shomali skomentował dążenia władz Izraela do budowy nowych osiedli na okupowanych terenach palestyńskich.
2016-12-28 08:26:41
miniaturka

Ojciec Święty posłał Ukraińcom zapewnienia o pamięci

„Do wszystkich cierpiących Ukraińców skierowane jest papieskie wsparcie” powiedział abp Claudio Gugerotti, nuncjusz apostolski u naszych wschodnich sąsiadów.
2016-12-28 08:59:03
miniaturka

Urugwaj: „Boże Narodzenie z Jezusem”

Blisko 30 tys. flag ze Świętą Rodziną wywiesili Urugwajczycy w oknach i na balkonach swoich domów w ramach kampanii „Boże Narodzenie z Jezusem”.
2016-12-28 10:03:08
miniaturka

Birma: zjednoczmy się na rzecz pokoju

„To czas, abyśmy się zjednoczyli, wszystkie religie i wszystkie grupy etniczne, tak aby rok 2017 był rokiem pokoju” – zaapelował birmański kardynał Charles Maung Bo.