Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-26 17:25
RV/mm

Łotwa: przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych w Rydze

Do stolicy Łotwy ma przybyć 15 tys. uczestników wydarzenia organizowanego przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé.

Autor/źródło: vimeo.com

Już od wielu tygodni bracia z Taizé oraz wolontariusze przygotowywali to spotkanie. W stołecznych katedrach luterańskiej i katolickiej trwają codziennie modlitwy z charakterystyczną oprawą muzyczną, będącą wizytówką ekumenicznej wspólnoty. Przyciągają one coraz więcej osób.

Jednocześnie w parafiach różnych wyznań prowadzono była akcję informacyjną, zachęcającą rodziny do przyjmowania młodych pielgrzymów w swoich domach. A nie było to wcale łatwe, biorąc pod uwagę specyficzną mentalność Łotyszy oraz fakt, że Ryga jeszcze nigdy nie była świadkiem tego typu wydarzenia. Ostatecznie jednak udało się przełamać pierwsze lody i zebrać taką liczbę zgłoszeń, że zdecydowana większość młodych znajdzie gościnę w rodzinach.

Pielgrzymów przyjmą także plebanie i domy zakonne. O nadchodzących wydarzeniach informują media oraz spoty reklamowe w środkach transportu. Miasto wstrzymało oddech i póki co – świętuje.

T. Cieślak SJ, Ryga/ rv


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-26 13:42:57
miniaturka

Abp Mokrzycki do odpowiedzialnych za wojnę na Ukrainie: nawróćcie się!

Podczas pasterki w bazylice metropolitalnej we Lwowie abp Mieczysław Mokrzycki nawoływał odpowiedzialnych za wojnę na wschodzie Ukrainy, aby nawrócili się do Chrystusa i dali ludziom możliwość życia w pokoju i bezpieczeństwie.
2016-12-26 13:55:48
miniaturka

Franciszek wyraził współczucie rodzinom ofiar katastrofy rosyjskiego samolotu

Rosyjski samolot wojskowy wczoraj około 3.30 spadł do Morza Czarnego po starcie z lotniska Soczi-Adler. Na pokładzie znajdowali się głównie członkowie słynnego rosyjskiego Chóru Aleksandrowa.
2016-12-26 17:17:57
miniaturka

Betlejem: tłumy świętujących Boże Narodzenie

"W tym czasie niedługo po zakończeniu Jubileuszu Miłosierdzia możemy odczytywać Boże Narodzenie jako bramę, którą Bóg trzyma otwartą, aby wychodzić do człowieka” – powiedział administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy.
2016-12-26 17:50:56
miniaturka

Rozpoczyna się misyjne kolędowanie dzieci

Dzieci zaangażowane w Papieskie Dzieło Misyjne rozpoczynają dziś akcję Kolędników Misyjnych. Do 6 stycznia odwiedzać będą domy, śpiewać kolędy i opowiadać o sytuacji swoich rówieśników w Tajlandii.
2016-12-26 18:14:30
miniaturka

Mali: modlitwa pod ochroną policji

Katolicy z miasta Gao we wschodnim Mali po raz pierwszy od czterech lat obchodzili Boże
2016-12-27 17:18:21
miniaturka

Jasnogórska szopka w nowym miejscu

Jasnogórska szopka Bożonarodzeniowa w tym roku zbudowana została na dziedzińcu Jasnej Góry przed bramą Wieczernika.