Strona główna
opoka.org.pl
2016-10-25 17:02
RV/mm

Warszawa: spotkanie księży odpowiedzialnych za ruchy katolickie

Pod przewodnictwem delegata KEP ds. Ruchów Katolickich i Stowarzyszeń Katolickich abp. Józefa Kupnego odbyło się w Warszawie spotkanie kapłanów odpowiedzialnych za ruchy katolickie w Polsce.

Autor/źródło: pixabay

To przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń i zintensyfikowania pracy.Jak zauważył metropolita wrocławski, ruchy katolickie mają olbrzymi potencjał: „Trzeba należytą uwagę poświęcić członkom tych ruchów, trzeba im towarzyszyć i myślę, że właśnie te spotkania pomagają nam zrozumieć ich znaczenie, rolę ruchów w Kościele. Dają też pewien wgląd, bo Kościół jest żywym organizmem; tu ciągle rodzi się coś nowego. Proszę sobie wyobrazić, że po Światowych Dniach Młodzieży rodzą się nowe inicjatywy, także oddolne, od młodzieży. Nie można tego tak pozostawić, ale tym młodym trzeba towarzyszyć” – podkreślił abp Kupny.Według jego opinii do ruchów i stowarzyszeń katolickich należy w Polsce ok. 3,5 mln osób.


R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-10-25 15:17:34
miniaturka

Franciszek u św. Marty: o posłuszeństwie Duchowi Świętemu

Posłuszeństwo Duchowi Świętemu jest koniecznym warunkiem rozwoju królestwa Bożego – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Jednocześnie przestrzegł przed zbytnim skupianiem się na strukturach i schematach organizacyjnych.
2016-10-25 16:53:37
miniaturka

Prywatne spotkanie papieża z prezydentem Wenezueli

Wizyta Nicolasa Maduro Morosa u papieża Franciszka miała charakter prywatny,jednak wzbudziła ogromne zainteresowanie ze względu na bardzo skomplikowaną sytuację w tym południowoamerykańskim kraju.
2016-10-25 17:00:16
miniaturka

Moskwa: maraton w obronie życia nienarodzonych

23 października na moskiewskim Placu Suworowa odbył się miting rozpoczynający „maraton w obronie życia nienarodzonych”. Akcja zainicjowana przez rosyjskie ruchy pro-life zgromadziła wiele tysięcy mieszkańców stolicy Rosji i gości z różnych regionów tego kraju.
2016-10-26 06:46:10
miniaturka

Parszowice pamiętają!

W Parszowicach koło Ścinawy odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne w 32. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki
2016-10-26 10:49:06
miniaturka

Kard. Turkson, Europejskie Forum Mikrofinansów: prymat człowieka

„Społeczna ekonomia rynku, dostęp do kredytu i walka z biedą” to temat wystąpienia kard. Petera Turksona na III Europejskim Forum Mikrofinasów w Rzymie.
2016-10-26 11:03:45
miniaturka

Trwa Tydzień Misyjny

W Kościele trwa Tydzień Misyjny. W Polsce przebiega on pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Tradycyjnie już materiały na ten czas przygotowały Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce.