Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-26 07:13
RV/mm

Moskwa: uroczyste pasterki

W katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP odprawiona została w wigilię wieczorem Msza Pasterska po polsku, natomiast tuż przed północą pasterce dla wiernych z Moskwy i jej okolic przewodniczył miejscowy ordynariusz abp Paolo Pezzi.

Autor/źródło: pixabay.com

Na początku uroczystości abp Pezzi złożył figurkę Dzieciątka Jezus w żłóbku ustawionym w szopce betlejemskiej. W homilii podkreślił, że Boże Narodzenie przyniosło ludziom pokój i miłość gładzące grzech Adama. Bóg nie czekając na nawrócenie człowieka sam przyszedł na świat. Od samego początku, czyli od momentu zwiastowania i narodzin w Betlejem, oddawał swoje życie za grzesznych ludzi.

Ordynariusz Archidiecezji Matki Bożej wskazał, że w nadchodzącym roku 2017 będzie obchodzona setna rocznica rewolucji październikowej, która przyniosła narodom Rosji i świata ogrom cierpień. Dodał, że tuż przed wybuchem tej strasznej rewolucji, tak jak Anioł pasterzom w Betlejem, małym pastuszkom w Fatimie objawiła się Matka Boża, przynosząc orędzie o nawróceniu Rosji, które już zaczęło się spełniać.

Przed końcowym błogosławieństwem abp Paolo Pezzi złożył życzenia świąteczne w różnych językach, w tym także po polsku.

W. Raiter, Moskwa / rv    

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-23 16:07:35
miniaturka

Beskidy: Dzień Szczodry u górali

Tradycja mieszkańców Beskidu Cieszyńskiego każe w dzień przed wigilią Bożego Narodzenia zapraszać do domów chorych i biednych. Dzień Szczodry rozpoczyna u górali okres świątecznej hojności.
2016-12-24 11:08:28
miniaturka

Wigilijny pusty talerz wyrazem wiary w świętych obcowanie

Prawie 800 wiernych uczestniczyło w wigilijnej Mszy za zmarłych parafian w kościele Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze.
2016-12-25 08:31:50
miniaturka

„Właśnie się taki narodził, co wszystkim dogodzi!”

Ponad 1500 wiernych uczestniczyło o północy w Pasterce w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze.
2016-12-26 07:35:54
miniaturka

Asia Bibi: przebaczam wszystkim, którzy wyrządzili mi zło

Krótka modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólne zjedzenie ciasta i wymiana życzeń – tak wyglądało świąteczne spotkanie Asii Bibi z mężem i dwiema córkami, które miało miejsce 19 grudnia w pakistańskim więzieniu dla kobiet w Multanie.
2016-12-26 07:49:05
miniaturka

Ziemia Święta: zwierzchnicy Kościołów przypominają Dobrą Nowinę

Patriarchowie i biskupi Ziemi Świętej wydali wspólne bożonarodzeniowe przesłanie. Podkreślają w nim, że dzięki wcieleniu Słowa otrzymaliśmy obietnicę życia w obfitości, która przełamuje mury strachu, zwątpienia, niewoli.
2016-12-26 08:14:17
miniaturka

Kard. Zenari: w Syrii najbardziej cierpią dzieci i rodziny

Od blisko sześciu lat to właśnie najmłodsi płacą ustawicznie najwyższą cenę za trwającą tam wojnę - przypomina nuncjusz Syrii.