Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-25 12:41
jz / RV

W całym kraju odbywały się świąteczne spotkania dla potrzebujących

W wielu polskich miastach, m.in. Poznaniu, Warszawie czy Rzeszowie odbywały się wczoraj świąteczne spotkania z potrzebującymi. Do wigilijnego stołu, wraz z biskupami, zasiedli ubodzy, bezdomni i samotni.

Autor/źródło: Nano Anderson, Flickr, CC BY 2.0

Dla wielu to jedyna okazja, by przełamać się opłatkiem i wspólnie zjeść ciepły posiłek. Zajęte wszystkie miejsca, wigilijne potrawy na stole, wspólne śpiewanie kolęd i prawdziwie rodzinna atmosfera - tak wyglądają świąteczne spotkania dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą tych dni spędzić z bliskimi lub po prostu nie stać ich na zorganizowanie wigilijnej kolacji. Kościół jednak o nich nie zapomina. Wiele diecezjalnych Caritas zorganizowało tego typu spotkania. Mówi s. Joanna Smagacz, sekretarz Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

„Wielu uczestników takich spotkań to stałe osoby, ale przychodzą też sympatycy, ktoś ich zaprosi, a oni znajdują tutaj swoje miejsce. Czujemy się jakoś inaczej w tym dniu, świąteczniej i chyba o to chodzi” - powiedziała s. Smagacz.

W Warszawie z potrzebującymi spotkał się abp. Henryk Hoser.

„Są wśród nas ludzie materialnie biedni, ale duchowo bogaci. Są i ludzie bardzo bogaci, którzy jednak duchowo są nędzarzami, po prostu nędzarzami. O nich też trzeba pamiętać, by nauczyli się dzielić tym, co maja, lub tym, co mają przynajmniej w nadmiarze” - mówił ordynariusz warszawsko-praski.

Wiele diecezjalnych Caritas, prócz świątecznych spotkań, przygotowało także paczki z żywnością i środkami higienicznymi.

R. Łączny, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ubodzy, Boże Narodzenie