Strona główna
opoka.org.pl
2016-10-25 16:47
RV/mm

Prywatne spotkanie papieża z prezydentem Wenezueli

Wizyta Nicolasa Maduro Morosa u papieża Franciszka miała charakter prywatny,jednak wzbudziła ogromne zainteresowanie ze względu na bardzo skomplikowaną sytuację w tym południowoamerykańskim kraju.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl

Znalazło to wyraz w opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej komunikacie. Czytamy w nim m.in., że spotkanie miało miejsce w kontekście niepokojącej sytuacji politycznej, społecznej i gospodarczej, jaką przeżywa ten kraj, co ma poważne konsekwencje dla codziennego życia wszystkich jego mieszkańców.

Tekst podkreśla również, że Ojciec Święty, któremu leży na sercu dobro wszystkich Wenezuelczyków, pragnął w ten sposób ofiarować swój dalszy wkład w instytucjonalne rozwiązanie kwestii wciąż otwartych i budować wzajemne zaufanie między wszystkimi stronami. Zachęcił do podjęcia z odwagą drogi szczerego i konstruktywnego dialogu, by złagodzić cierpienia ludzi, przede wszystkim ubogich, a także promować klimat odnowionej spójności społecznej, która pozwoli na spojrzenie z nadzieją na przyszłość narodu.

lg/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-10-25 12:26:51
miniaturka

zdjęcia pracowników

2016-10-25 12:54:09
miniaturka

Instrukcja nt. pochówku ciał zmarłych oraz przechowywania prochów w przypadku kremacji

Pochówek jest najbardziej odpowiednią formą wyrażenia wiary i nadziei w zmartwychwstanie ciała – czytamy o tym w najnowszym dokumencie Kongregacji Nauki Wiary na temat pochówku ciał zmarłych oraz przechowywania prochów w przypadku kremacji.
2016-10-25 15:17:34
miniaturka

Franciszek u św. Marty: o posłuszeństwie Duchowi Świętemu

Posłuszeństwo Duchowi Świętemu jest koniecznym warunkiem rozwoju królestwa Bożego – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Jednocześnie przestrzegł przed zbytnim skupianiem się na strukturach i schematach organizacyjnych.
2016-10-25 17:00:16
miniaturka

Moskwa: maraton w obronie życia nienarodzonych

23 października na moskiewskim Placu Suworowa odbył się miting rozpoczynający „maraton w obronie życia nienarodzonych”. Akcja zainicjowana przez rosyjskie ruchy pro-life zgromadziła wiele tysięcy mieszkańców stolicy Rosji i gości z różnych regionów tego kraju.
2016-10-25 17:11:02
miniaturka

Warszawa: spotkanie księży odpowiedzialnych za ruchy katolickie

Pod przewodnictwem delegata KEP ds. Ruchów Katolickich i Stowarzyszeń Katolickich abp. Józefa Kupnego odbyło się w Warszawie spotkanie kapłanów odpowiedzialnych za ruchy katolickie w Polsce.
2016-10-26 06:46:10
miniaturka

Parszowice pamiętają!

W Parszowicach koło Ścinawy odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne w 32. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki