Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-23 13:51
MG

Numer 12 «L'Osservatore Romano» po polsku w 2016 r.

Ukazał się najnowszy, 12 numer miesięcznika "L'Osservatore Romano". Znajdziemy w nim m.in. wywiad z Papieżem Franciszkiem, podsumowujący Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, a także Orędzia na Światowy Dzień Pokoju 2017 r. oraz na Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

OR 12/2016
Autor/źródło: Osservatore Romano

«Fakt, że Jubileusz odbywał się nie tylko w Rzymie, ale w każdej diecezji świata,  w katedrze i w kościołach, które wyznaczył biskup, ten fakt trochę go upowszechnił. I przyniósł wiele dobra, bardzo wiele dobra. Wiadomości docierające z diecezji mówią o zbliżeniu ludzi do Kościoła, o spotkaniu z Jezusem: To był wielki krok naprzód w procesie, który został zapoczątkowany przez bł. Pawła VI. Wiele zostało zasiane. Ja sądzę, że Pan sprawi, iż będą wzrastały rzeczy dobre, proste, codzienne». W ten sposób Papież Franciszek podsumował Rok Święty w wywiadzie, którego udzielił włoskiej Tv200 i Radio InBlu. W najnowszym numerze «L'Osservatore Romano» znajdziemy zapis tej rozmowy, którą przeprowadzili Lucio Brunelli i Paolo Rufini, poruszając takie tematy jak miłosierdzie, grzech, kara i więzienie, poczucie humoru, moralna sztywność i wojna, a także artykuł wstępny kard. Gualtiera Bassetti, który komentuje list na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia «Misericordia et misera», odnajdując w nim wątki łączące «Evangelii gaudium» i «Amoris laetitia» z ideą «cywilizacji miłości» Pawła VI i «Dives in misericordia» Jana Pawła II.

Grudniowy numer «kobiety kościół świat», który można znaleźć na stronie internetowej czasopisma: http://www.osservatoreromano.va/ poświęcony jest kobietom zmuszonym przez wojnę, przemoc i ubóstwo  do ucieczki ze swoich krajów.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2016-12-23 12:42:22
miniaturka

Czy św. Maksymilian będzie patronem przedsiębiorców?

Ponad 1200 osób podpisało się pod prośbą o ogłoszenie św. Maksymiliana Marii Kolbego patronem przedsiębiorców. 22 grudnia petycja trafiła do Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, a stamtąd – do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
2016-12-23 13:09:59
miniaturka

Siena: arcydzieła ze zburzonej Nursji na wystawie w katederze

Arcydzieła sztuki sakralnej ze zniszczonej trzęsieniem ziemi Nursji można od dziś oglądać w krypcie katedry w Sienie.
2016-12-23 13:25:54
miniaturka

Znaki czasu Kościoła w Polsce A.D 2017 – prezentacja badań ISKK nt. religijności Polaków

4 stycznia 2017 r. Sekretariat KEP w Warszawie zaprasza na prezentację wyników badań prowadzonych w 2016 r. przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.
2016-12-23 14:49:27
miniaturka

Wigilia dla potrzebujących w Legnicy

Już po raz 23 w Międzyparafialna Stołówka Charytatywna im. Św. Jadwigi prowadzona przez parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy zorganizowała Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących.
2016-12-23 14:52:00
miniaturka
play

Świąteczne życzenia zwierzchnika polskich luteran

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp Jerzy Samiec przekazał wiernym życzenia. Zachęca w nich do głębokiego zatopienia się w modlitwie i lekturze Biblii.
2016-12-23 16:07:35
miniaturka

Beskidy: Dzień Szczodry u górali

Tradycja mieszkańców Beskidu Cieszyńskiego każe w dzień przed wigilią Bożego Narodzenia zapraszać do domów chorych i biednych. Dzień Szczodry rozpoczyna u górali okres świątecznej hojności.